Zpěvačka Nelly vydala singl s videoklipem, ve kterém se představuje úplně v jiném světle

Divadlo, herectví a koncerty. Za normálních okolností je zpěvačka Nelly Řehořová alias Nelly v jednom kole. Aktuálně ji chybí přímý kontakt s lidmi a svými fanoušky, a tak se intenzivně věnuje své sólové práci. A právě proto nyní přichází s výrazně odlišnou, zcela novou a neokoukanou image jak po hudební, tak i výrazové stránce. Singl s videoklipem "DUCH" představuje výrazný posun v její dosavadní tvorbě. Jedná se o spoluautorský projekt, na kterém se podílela zejména jako textařka, ale prostor dostala i po hudební a producentské stránce. A jak už sám název nové písně napovídá, vznikla především kvůli tomu, že se Nelly cítila být neviditelná. Spolupracovala na něm se zpěvákem, skladatelem a producentem Marcellem, z jehož dílny vznikla většina jejích předchozích písní.

Devatenáctiletá zpěvačka by do budoucna ráda vydala svou další desku, ale nechce na ní spěchat. „V současné době vidím smysl vydávat jednotlivé písničky, které jsou podpořené kvalitním videoklipem. Chci, aby o mně fanoušci věděli, jakým směrem jdu a potřebuji od nich i zpětnou reakci. Takže i když stále pracuji na desce, nechci být svázána termínem, kdy ji musím vydat. Pro mě je teď důležitější být v kontaktu s fanoušky a vydávat častěji nové singly. Až budu cítit, že je ten správný čas, desku ráda vydám,“ vysvětluje pro Muzika.cz Nelly.

V nové písni s názvem "Duch" se zpěvačka vyjadřuje v metaforách.

Podobně jako tomu bylo u její poslední autorské písničky "Naopak" dává fanouškům a posluchačům prostor k zamyšlení a vlastnímu chápání hlavní myšlenky celé písničky. Snaží se být co nejvíce autentická, přičemž vychází ze svých pocitů a vize, že každý prochází nějakým vývojem, a toho si lze všimnout i u zpěvačky samotné.

V dnešním světě sociálních sítích a internetových hudebních serverů to mají mladí zpěváci a zpěvačky, kteří chtějí dělat kvalitní hudbu a zároveň se prosadit těžké. Přesně to si myslí Nelly, a tak i díky tomu vznikla píseň "Duch".

„Poslední dobou jsem se začala cítit stále víc a víc jako neviditelná a osamocená, i když bylo kolem mě pořád hodně lidí a byla jsem v jednom kole. Nemyslím si, že by na to měla vliv současná situace s koronavirem, ale problém byl v něčem jiném. I když jsem tvrdě pracovala, tak cokoliv jsem udělala, nikdo mě nevnímal a nebral vážně. Říkala jsem si, že jsem snad duch a nikdo mě neslyší a nevidí. Myslím, že je lepší se s tím poprat sama a já to dělala tak, že jsem se vždycky ze všech smutků vypsala, a tak vznikla písnička "DUCH". Stále tam je ale ta naděje a poselství, že to nikdy nevzdám, a že to, co chci se jednou podaří,“ prozrazuje dále Nelly.

Na scénáři videoklipu se zpěvačka sama také podílela. Měla od začátku jasnou představu, jak by klip měl vypadat. Ale vzhledem k tomu, že natáčení bylo ovlivněno opatřeními k současné situaci, které se musela dodržet, nakonec vznikl videoklip, který přímo nesouvisí s myšlenkou písničky. Zpěvačka tak nechává na samotných divácích pochopení myšlenky, co je iluze a co vychází z jejich pocitů.

Režie videoklipu se zhostil mladý tým v čele s Patrikem Daltonem, youtuberem Adamem Lyskem a Antonínem Kupským.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments