Ženská cimbálová muzika Iršava

Muzika vznikla v roce 2003 v Ostravě Zábřehu. Zpočátku ji hlavně tvořili absolventi středních a vysokých hudebních škol. Existence cimbálové muziky byla úzce spjatá spoluprací s Valašským folklorním souborem Morava. Časem se hudební repertoár kapely rozšířil na regiony celé Moravy od Slezska, Valašska přes Hanou po Moravské Slovácko.

S postupem času, získaných zkušeností zařadila cimbálová muzika Iršava do svého programu také písně z Čech, Slovenska, Maďarska, Polska, Francie a Rumunska zpívané v jejich původních jazycích.

Díky své technické zručnosti má ve svém repertoáru i některé náročné instrumentální lidové úpravy. Ve svém programu má cimbálová muzika Iršava, také úpravy z repertoáru klasické a populární hudby, které lze zahrát na lidové nástroje s důrazem transkripcí pro cimbál, který může zaznít v různých hudebních odstínech od podobnosti s cimbálem po klavír. Díky své technické zručnosti má ve svém repertoáru i některé náročné instrumentální lidové úpravy. Ve svém programu má cimbálová muzika Iršava také úpravy z repertoáru klasické a populární hudby, které lze zahrát na lidové nástroje s důrazem transkripcí pro cimbál, který může zaznít v různých hudebních odstínech od podobnosti s cimbálem po klavír.

Za dobu svého působení absolvovala cimbálová muzika Iršava stovky vystoupení a koncertů jak v České republice, tak i v zahraniční na Slovensku, Polsku, Ukrajině, v Rusku, Řecku, Holandsku, Belgii, Německu, Švédsku, Číně a Francii. Více na www.irsava.cz

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments