Zbyněk Drda - Vítěz Superstar jede dál!

Zbyněk Drda se v roce 2007 stal v pořadí třetím vítězem pěvecké soutěže Česko hledá Superstar. Od té doby se mnohé změnilo, dokonce by se zdálo, že to zabalil a …A co dál? Sám jsem byl mile překvapen, když jsme se v létě 2019 potkali ve fotbalovém týmu Arabely a bylo vidět, že sport má v krvi. Aby ne, když se věnoval volejbalu či bojovým uměním. Během akce jsme prohodili pár slov, dali hlavy dohromady a když jsem mu minulý týden dal vědět, že server Muzika.cz už je na světě, rozhovor byl na snadě a mé otázky jen sršely z dutiny ústní.

Tak co je u tebe nového?

Koncem roku jsem vydal nový singl a videoklip na píseň TOUHA JE NĚMÁ. Aktuálně skoro přespávám ve studiu a dokončujeme další singl na píseň ZÁMEK z mé nové desky ZÁHADNÁ. Tuto píseň opatřila textem legenda české textařiny, pan Vladimír Poštulka, a já si toho velice vážím. Když vše půjde podle plánů, tak k této písni bude v březnu další videoklip. Sestavil jsem novou kapelu a jsme ve fázi zkoušení. Kluci jsou skvělý profíci a hlavně fajn lidi, tak se už nemůžu dočkat, až to rozjedeme na podiích.

Kromě mé hudební kariéry ještě externě spolupracuji na hudebních projektech. Ať už to je produkce klipů, hudebních projektů, PR... atd. Jsem v tom, co mě baví, a troufám si říct, čemu trošku rozumím. Zatím asi největší výzvou bylo uchopení a zorganizování narozeninového koncertu Aleše Brichty k jeho šedesátým narozeninám ve Fóru Karlín. S Koncertní agenturou REDMAG jsme na to měli čtyři měsíce! Byli jsme na to de facto dva, ale vyprodali jsme FORUM KARLÍN a dopadlo to skvěle!!!

Pro některé jsi se po úspěchu v Superstar ztratil, jaké to bylo období a cos dělal?

Je to už čtrnáct let od mého vítězství. Vlasy ustupují, ale snad jsem nabral nějaké zkušenosti a dospěl. Já se celou tu dobu živím jen hudbou. Nějaký čas jsem pracovně strávil v zahraničí, ale teď se naplno věnuji práci tady u nás doma. Měl jsem možnost být v angažmá v Rakousku, díky zpěvu jsem poznal země jako Uzbekistán, Tadžikistán, USA a spoustu dalších. Pravdou je, že jsem dost vystupoval, ale neprodukoval nic nového. To se snažím teď měnit.

Kde tedy působíš?

Prakticky se teď nacházím na dvou frontách. První a pro mě prioritní je má sólová kariéra a má kapela. Druhou pak hudební produkce, ať už v rámci spolupráce s koncertní agenturou REDMAG, nebo externím zapojováním se na různých projektech.

Možná by nebylo marné říct, co chystáš?

Jak jsem už zmiňoval. Další singl a videoklip + práce na živých vystoupeních. To je to, na co teď zaměřuji nejvíce své pozornosti.

Jak vidíš používání coverů, protože i ty sám občas sáhneš po nějakém hitu z minulosti. Jaká tě baví hudba?

Covery mi vůbec nevadí, když jsou dobře uchopený!!! To je paradox, já moc hudbu neposlouchám. Mám jí kolem sebe tolik, že když mám chvilku času, tak utíkám ke sportu, kníhám, nebo, a to teď poměrně často, ke štětci, plátnu a barvám. Nemám vyhraněný styl!! Rád si poslechnu jakoukoliv dobrou hudbu napříč žánry. Když už si nějakou muziku pustím, tak sahám do kategorie starších pecek, nebo vážné hudby teď aktuálně.

Máš nějaký nesplněný sen, myšleno hudebně?

Nemám!!! (smích). Nejšťastnější budu, když má práce bude lidi oslovovat a předávat jim nějakou informaci. Byl bych moc rád, kdyby se lidi v mých písních nacházeli ve chvílích štěstí i smutku. To vše k životu patří. Tohle je pro mě opravdu důležitý!!!

Co ti říká dnešní hudební svět?

Lehce ho sleduju spíš jako inspiraci. Snažím se ale samozřejmě být v obraze, protože chci být taky IN.

Kdy a kde tě mohou vidět nebo slyšet?

Veškeré info o mě si čtenáři mohou najít na mém webu: drdazbynek.cz, FB: Zbyněk Drda, nebo IG: zbynekdrda. Je tam vše a já se budu moc těšit, že se potkáme na nějakých akcích.

Co bys chtěl popřát našim čtenářům?

Ať se jim daří ve všem, co podnikají a mají odvahu plnit si své sny. Hlavně ale hodně zdraví, protože bez něho je vše o dost těžší a s tím spojené, ať se moc nestresují – stres je sviňa!!!

Tak díky za pokec a myslím, že se nevidíme ani „nečteme“ naposledy. O poslechu ani nemluvě!

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments