Žbirka připravuje další online koncerty, film a DVD

Zpěvák Miro Žbirka v současnosti „překopává“ své aktivity v rámci nouzového stavu u nás. Například Přesunul natáčení druhé řady televizní show Doupě na léto a připravuje dnes tolik populární online koncerty. Místo pořadu z klubu Doupě 10. května uskuteční přímý přenos akustického koncertu na ČT Art. Ve čtvrtek 14. května pak zahraje v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady jako poděkování sestrám, lékařům a zdravotnickému personálu.

"Je to i mé osobní poděkování, ve vinohradské nemocnici mi několikrát pomohli, když mi šlo o život. Vím, jak to teď mají těžké, a proto bych je rád alespoň tímto způsobem potěšil," řekl Žbirka pro ČTK prostřednictvím organizátorů.

Žbirka už uspořádal online koncert ze zkušebny, který má přes 450.000 zhlédnutí a na streamovacích službách stále sdílí oblíbené playlisty. Dokončují se také práce na životopisném dokumentárním filmu Meky, který by měl vstoupit do kin v létě.

Natočil jej Šimon Šafránek, režisér oceněný Českým lvem za dokument King Skate vyprávějící o zrodu skateboardingu v Československu. V těchto dnech také vyjde DVD s nahrávkou Žbirkova loňského koncertu v pražské O2 areně s názvem 40 let na scéně, kde ho doprovodila skupina složená z uznávaných britských hudebníků.

Miro Žbirka
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments