Závěrečný díl JENTAK live sessions Bena Cristovao, tentokrát s Davidem Kollerem

S Davidem Kollerem natáčel Ben Cristovao jeho skladbu "Nic není nastálo" v areálu Pražské tržnice, přesněji v prostoru neorenesanční burzy.

V rámci druhé série JENTAK sessions byly zveřejněné záznamy celkem čtyř skladeb, které nahrál Ben Cristovao ve spolupráci s projektem HILLS 97 Adama Mišíka, Miraiem Navrátilem, producentem fiedlerski a nyní Davidem Kollerem. Všechny dostaly také svojí vizuální podobu, o kterou se postaral režisér a kameraman Tomáš Holzknecht.

První série sessions proběhla v prázdných pražských hudebních klubech a halách. Druhá vznikla v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Tento areál původně sloužil jako městská jatka. Do provozu byla uvedena v roce 1895, v té době se pyšnila nejmodernější provozem ve střední Evropě. Neorenesanční jateční burza, kde byl tento díl natočený, je nejreprezentativnější budovou v areálu. Hlavní sál zdobí znaky českých měst, boční vstup hlídá busta Merkura, římského boha obchodu. Budova letos projde rekonstrukcí a bude sloužit jako restaurace s venkovním posezením. Z celého areálu se stane centrum pro kulturu, obchody i gastronomii. Od roku 1995 je celý areál areál kulturní památkou. Žádná bytost zde už o život nepřijde.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments