ZASTODESET – klubová scéna je jednou nohou nad propastí

ZASTODESET – při vyslovení tohoto názvu mě napadlo, že za sto dostanu deset - ale čeho co a jak, v tom jsem byl zmatený jako lesní včela v závodní jídelně. Nedalo to moc práce a na doporučení jsem hodil slovo s kapelou tohoto názvu a byl zvědav, kam se dostanu a s čím nebo s kým mám tu čest.

ZASTODESET

Tak pánové, co jste zač?

Jsme čtyřčlenná západočeská kapela a pocházíme z Domažlic. Spolu to táhneme už od roku 2012 a máme za sebou už dost bohatých zkušeností. Vydali jsme tři alba a koncertujeme po celé České republice. Lidi nás můžou slyšet na venkovních festivalech, městských slavnostech a poutích, ale i na klubové scéně.

A kam vás zařadit stylem?

Jako kapela se nestylizujeme ke konkrétnímu hudebnímu žánru. Každý z nás je trochu z jiného těsta, a proto můžete v naší tvorbě slyšet takový hudební mix. Minulá deska je tím přímo charakteristická, zvukově pestrá. Každý si na ní dokáže najít to svoje. Umíme zahrát navoněnou popovku pro ženy i tvrdý rock n roll pro máničky v džískách. V konečném důsledku je to určitý celek, který nás všechny charakterizuje.

Asi by nebylo od věci kapelu představit jmenovitě, že?

Jasně. Na basu Jirka Soukup, Jirka Voša Vošický na bicí, Míra Soukup na kytaru a zpěv obstarává Robin Vaníček.

ZASTODESET

Vraťme se k roku 2019, byl úspěšný?

Minulý rok 2019 byl pro nás nejnáročnější a zatím nejvydařenější v historii kapely. Odehráli jsme velké podzimní turné společně s kapelou Zakázaný ovoce a Reckless, které bylo k naší nedávno vydané desce Mezi námi. Hráli jsme už na hodně místech po celé republice, to znamená kluby, festivaly, městské akce, hráli jsme v rádiu, jen televize nám chybí (smích). Ono nejde o to kde hraješ, ale o to jaký ten koncert je. My si nejvíc užíváme koncerty, kde se paří, lidi se baví a je z nich cítit energie. Je úplně jedno jestli hraješ pro 50 lidi v malým clubu nebo pro fesťák kde je 2000. Musí to být párty a lidi se musí bavit. Pak ti to dá obrovskou energii pokračovat v kapele dál.

S tím nelze než souhlasit. No a před námi je rok 2020, co plánujete?

Naše plány do budoucna jsou především koncerty a tvorba nové muziky. Během roku 2020 chceme odehrát spoustu koncertů a do toho si v našem "sklípku" skládat další hudbu, kterou bychom mohli zveřejnit jako novou éru v následujících letech. Všechny písně si teď budeme důkladně ukládat do šuplíku a uschovávat na alba apod. Postupně k silným a námi zvoleným písním bychom mohli natáčet videoklipy. Samozřejmě ani koncertní stránku nechceme nijak ošidit a proto máme v plánu pokračovat ve vymýšlení pódiové show, zdokonalování technických věcí a vizualizace scény atd. Vážně se na to těšíme, protože to bude rozhodně zajímavá a poutavá cesta napříč dalšími roky.

Ale vsadím se, že ne jednoduchá, rozhodně toho máte před sebou hodně, proto se musím zeptat na očekávaný výsledek, či přesněji řečeno vysněné cíle po náročné dřině?

Co se krátkodobých cílů týče, tak příští rok bychom chtěli hlavně hrát. Vydali jsme teď novou desku a naším momentálně největším cílem je seznámit s ní lidi a možná vydat ještě nějaký ten klip. S dlouhodobějšími cíli je to vlastně jako na kolotoči. Za chvilku začneme znovu skládat a nahrávat, takže se to celý zresetuje a pojedeme zase nanovo. Jako každá kapela, co má za cíl prorazit. Nám jde samozřejmě hlavně o lidi, aby na ty koncerty chodili a bavilo je to poslouchat, to vlastně dělá kapelu kapelou. Rádia jsou super, ale my jsme úplně k vyloženému mainstreamu asi nikdy nepařili, a tak je pro nás priorita hlavně živý hraní a pocit z něj. Bohužel třeba klubová scéna je tak trochu jednou nohou nad propastí, což nám docela drásá srdce, ale to už je asi holt doba.

Díky kluci ať vše vyjde dle představ.

ZASTODESET
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments