Z obavy šíření koronaviru zrušen legendární festival SXSW

Začalo to tím, když Beastie Boys , Ozzy Osbourne a Nine Inch Nails zrušili svou účast na festivalu South By Southwest (SXSW) 2020 v Austinu v Texasu kvůli obavám z koronaviry. Umělci se připojují k významným společnostem, jako jsou Netflix , Facebook, Twitter, Amazon Studios, TikTok, Mashable a Intel, které rovněž zrušili své aktivity na tomto festivalu.

Beastie Boys a Nine Inch Nails byli nuceni zrušit vystoupení, protože mateřské společnosti podporující jejich projekty - Warner Media (která vlastní HBO a následně Watchmen) a Apple (který distribuuje Beastie Boys Story) - také zrušily své angažování. Následně reagoval i management Ozzyho, který v tiskovém prohlášení uvedl, že „po nedávném zrušení ze strany velkých společností, umělců, nahrávacích společností a studií z důvodu pokračující hrozby koronaviru se Ozzy Osbourne rovněž rozhodl zrušit svůj nadcházející vystoupení na SXSW“.

To vše a další informace uvedly do pohybu informace, že radní v Austinu se rozhodli tento legendární festival zrušit! Multižánrový festival SXSW měl probíhat od 13. do 22. března tohoto roku.

"Toto je poprvé za 34 let, kdy se březnová akce neuskuteční. Nyní pracujeme na důsledcích této bezprecedentní situace. “zaznělo ve zprávě ke zrušení festivalu. Jak se dále píše v prohlášení, představitelé Austin Public Health začátkem tohoto týdne uvedli, že „neexistují žádné důkazy o tom, že zrušení SXSW nebo jakékoli jiné shromáždění bude pro komunitu bezpečnější“. S případy, které v USA i po celém světě rychle rostou, se však místní vláda rozhodla akci zcela zrušit.

Organizátoři SXSW uvedli, že proberou možnosti změny termínu ještě v tomto roce. "Rozumíme závažnosti situace pro všechny učinkující, které jsou součástí festivalu SXSW. Má to samozřejmě dopad nejen v kariéře umělců, ale i pro globální podniky a pro Austin. Stovky malých podniků - místa, divadla, prodejci, produkční společnosti, zaměstnanci servisního průmyslu a další partneři, pro které je tento festival žádoucí“ dodali.

Festival SXSW
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments