Wolfgang Van Halen kritizuje vyhlášení Grammy za neúctu jeho otci

Syn ikonického a legendárního kytaristy Eddieho Van Halena ukázal, že na letošním udělování cen Grammy, se organizátoři nevhodně zachovali k jeho otci. Zatímco na slavnostním předávání cen se blahořečilo na počest zesnulého Johna Prina, Little Richarda, Kennyho Rogerse a Gerryho Marsdena, rádoby znalcům hudby uniklo jméno Eddie Van Halen, na kterého se nedostalo.

Wolf Van Halen na sociálních médiích napsal, že ho nahrávací akademie oslovila, aby provedl Van Halenovu „Erupci“.

„Odmítl jsem to. Nemyslím si, že by někdo mohl žít podle toho, co můj otec udělal pro hudbu, ale sám,“ vysvětlil Van Halen v rozšířeném příspěvku na Twitteru. Předpokládal, že bude uspořádána jiná pocta, ale místo toho zahrnovali Grammy v sekci "In Memoriam" zveřejnili krátký klip Eddieho Van Halena a na pódiu jen chvilku vystavili jeho kytaru.

„Nejvíce to bolelo, že se o něm ani nezmínili, když mluvili o umělcích, které jsme ztratili na začátku show. Jen 15 sekund mu věnovali!“ Uvedl rozhořčeně syn Eddieho Van Halena. Wolfgang Van Halen řekl, že doufá, že bude mít příležitost mluvit s Akademií nahrávek nejen o odkazu svého otce, ale o odkazu rockového žánru, který je stále tady a na vzestupu.

My na Muzika.cz nezapomínáme a tak vám nabídneme koncert v roce 2015, kde rovněž zazní výše zmíněná skladba "Eruption".

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments