WITCH HAMMER: V rocku u nás panuje závist a škodolibost!

Witch Hammer je pojem stále známější v rockové světě a tato metalová injekce z Jablunkova se stává častou festivalovou ozdobou a tak jeden ze zakladatelů kapely, basák Petr Caputa, sedl s námi na kafe a dali jsme řeč.

Petře na úvod představ kdo nebo co je to vlastně ten WITCH HAMMER o kterém se čím dál tím víc mluví.

WITCH HAMMER je Jablunkovská metal-rock´n´rollová banda, která už má leccos za sebou a doufáme, že toho má ještě mnohem víc před sebou! Každopádně letos sjíždíme koncertní štace už dvacátým rokem, v neměnné sestavě: Jan Šotkovský – kytara, zpěv, Petr Caputa – baskytara a Robert Mišun – bicí

Říkáš dvacátým rokem.. To je vzhledem k vašemu věku jen těžko uvěřitelné. Kdy a kde jste teda začali a v kolika letech?

Když pominu různé dětské pokusy o muzicírování, tak jsme oficiálně jako WITCH HAMMER začali ve 14 letech na základce. Musím říct, že už tehdy jako „puboši“ jsme se dost vymykali okolí, protože jsme nosili (na rozdíl od ostatních) klasické „džínsky“ s nášivkami, trika s metalovýma klasikami a to všechno v době, kdy hlavně fičely kapely jako KORN, SLIPKNOT atd. Takže jsme byli trochu za exoty (smích). Pak nás na jedné akci viděl moderátor Jirka Basta a poté, co rozjeli rádio Čas rock, hned nás kontaktoval a pomohl v mediálních začátcích.

No jo, aby si tě všimli, musíš vyčnívat z davu, to je stará pravda. Pojďme ale do přítomnosti. Vydali jste nový singl, je to tak?

PC - Náš nový singl jsme pojmenovali S.U.P. a jsou na něm 2 zbrusu nové pecky + jeden bonus v podobě cover verze od kapely SAXON, ovšem s českým textem. Luxusní obálku nám navrhnul FRODYS a ke všem 3 skladbám máme i videoklipy.

Co SAXON na to, že jim vykrádáte repertoár? (smích)

Krádež by to byla, kdybychom se uváděli jako autoři hudby. Všude máme ale uvedeno že autorem hudby je SAXON, text je můj a celou skladbu bereme jako poctu této rockové legendě, což je ostatně taky uvedeno na obálce singlu.

Prozraď trochu více k textu skladby. Říkal jsi, že původní záměr byl nějaký jiný?

No tady se nejedná o text skladby, ten je stále stejný, spíše šlo o něco jiného. Takže předně musím říct, že se skladba jmenuje MORAVSKÁ ORLICE a text je o tom, že jsme jako kapela ze Severní Moravy a jsme na to prostě náležitě hrdí! Po vzoru originálu (SAXON) jsme chtěli dát dohromady zpěváky z řekněme TOP 10 kapel naší rockové scény, které jsou samozřejmě z Moravy a skladbu tímto ozvláštnit. Tady jsme bohužel těžce narazili! Musím říct, že drtivé většině zpěváků se text i myšlenka líbily, ovšem odmítli účast, pokud se na stejném projektu bude podílet ten, či ten z konkurenční kapely.. Fakt jsme netušili, že mezi kapelami panuje tak obrovská rivalita, konkurenční boj a nenávist. Je to fakt smutné.. Takže jsme si to nakonec natočili sami a bez jakýchkoliv hostů.

Tak to je bohužel velmi negativní zjištění o stavu naší hudební scény. Čím myslíš, že to je?

Z mého pohledu je to prostě už jen byznys a konkurenční boj. Ty kapely nějak zapomněly, proč tu muziku vlastně dělají a že to má být hlavně o zábavě a mají muzikou bavit jak lidi pod podiem, tak hlavně sebe! Místo toho jenom sledují kolik která kapela momentálně bere za koncert, proč to samé nemají oni, tvoří spolky kdo s kým peče a kdo ne a pomlouvají jeden druhého. No prostě se žerou a tahají jako psi o kost!

To už asi nezměníme, tak zpátky k WITCH HAMMER. Slavíte 20 let existence. Co se teda bude v rámci oslav všechno dít? Oslavy začaly vydáním již zmíněného singlu S.U.P. no a pak proběhla našlapaná festivalová sezona (včetně vystoupení na MASTERS OF ROCK), no a hlavní oslavy proběhly na podzim. V listopadu jsme jeli mini turné s Brněnskou metalovou legendou TITANIC, které mělo 4 zastávky, a sice v Hodoníně, Jablunkově, Frenštátě pod Radhoštěm a Třebíči. Všechny zastávky jsme museli naplánovat právě na listopad, protože jak určitě všichni ví, tak v TITANICu působí i 2 muzikanti z CRADLE OF FILTH a tak se vše muselo přizpůsobit na termíny, kdy mají v CRADLE OF FILTH zrovna pauzu mezi šňůrami. Největší oslava proběhla pak v „rodném“ Jablunkově, v tamním Rock cafe Southock, kde jsme vlastně odehráli naše první koncerty a další pokračování pak bylo tradičně.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments