Vzpomínky fanoušků na Jiřího Schelingera budou on-line a s řadou hostů

Jak jsme již psali, v souvislosti s projektem Zemětřesení, letos by se Jirka Schelinger dožil 70 let a současně to je 40 let od jeho tragické smrti. Protože se lidem zvolená vláda rozhodla zničit kulturu i v reprodukované podobě, nezbývá než se s tímto výročím setkat jinak.

Příznivci Jiřího Schelingera připravili on-line vzpomínkové akce a to po celý rok. Na Facebooku vznikne skupina Jiří Schelinger 70', do které se mohou fanoušci živě zapojit a být součásti virtuálních vzpomínkových oslav.

„Cílem skupiny je vytvořit unikátní on-line obsah, v němž nebudou chybět live streamy a on-line rozhovory s kolegy, kamarády, členy kapel, ve kterých Jiří Schelinger působil, ale i s rodinou, spolužáky, fanoušky nebo muzikanty, které svojí tvorbou ovlivnil. Ve druhé polovině roku, doufejme, se fanoušci Schelingera sejdou i na akcích, besedách, výstavách a koncertech," uvedla za organizační tým Lenka Netušilová.

V prvním živém vysílání ve skupině Jiří Schelinger 70' fanoušky pozdraví Josef Havlíček, který byl posledním bubeníkem kapely Jiřího Schelingera. V hodinovém live streamu odpoví na dotazy, které mu budou moci zájemci klást on-line.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments