Vznikají nové kytary k poctě Eddieho Van Halena

Zesnulý kytarový génius Eddie Van Halen bude mít novou řadu devíti kytar, Budou vyrobené na jeho počest společností, kterou pomohl založit a pojmenovat EVH. Přepracovaná řada 5150, která má být vydána počátkem roku 2021, obsahuje kytary, které byly navrženy pro rychlost a pohodlí a podporují Van Halenovu „klepací“ techniku, které se říká tapping. Dorazí v jasné sadě barev, včetně neonově růžové a v různých cenových relacích. Těchto devět kytar má těla ve stylu Stratocaster s hlubší křivkou horní části těla, se specifikacemi provedenými samotným Van Halenem - zašroubované vyřezávané javorové krky a 12 až 16palcový hmatník ze směsného rádiusu s 22 pražci jumbo. Všechny jsou poháněny přímým připojením EVH Wolfgang Bridge a snímače krku humbucking.

V prohlášení, oznamujícím nové kytary EVH, se píše o silném vlivu Van Halena:

„Toto odvětví zaznamenalo, i díky pandemii, rekordní zájem o hraní na kytaru v roce 2020, ale také se smutně rozloučilo s jedním z nejinovativnějších a nejvlivnějších hráčů své doby. Mimořádně vynalézavý styl Eddieho Van Halena inspiroval celou generaci hráčů. Inovoval nejen to, jak hrál, ale i to, na co hrál, a vytvořil jedny z nejlepších kytar a zesilovačů, které svět viděl a slyšel.“

V rámci řady 2021 EVH budou také vydány dva modely kytar Wolfgang Special a čtyři varianty Wolf WG Standard. Bývalá dvojice kytar je obdobou řady 5150, s výjimkou snímačů humbuckingu pro můstek a krk humbuckingu EVH Wolfgang Alnico 2 s přímou montáží. Varianty WG Standard jsou modely základní úrovně a budou mít pečený javorový krk a hmatník se standardními humbuckery EVH Wolfgang.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments