Vzniká dokument o Modrém albu „Mekyho“ Žbirky

Dokument Co bolí, to přebolí o vzniku Modrého alba se začne natáčet v květnu. Za filmovým dokumentem s názvem Co bolí, to přebolí o vzniku Žbirkovy multiplatinové desky Modrý album, stojí scénárista Honza Vedral. Ten je i autorem knížky Zblízka, popisující osudy slovenského hitmakera a režisér Šimon Šafránek loni podle této knihy natočil střihový dokumentární film Meky.

Album, které je předmětem dokumentu, vyšlo před 20 lety a nastartovalo Žbirkovou další hudební etapu. První záběry Šafránek naplánoval na 11. květen do studia SONO, kde album vzniklo. Díky crowdfundingové kampani se natáčení mohou zúčastnit i Mekyho příznivci. Vybraná částka bude použita na technické, personální a produkční zabezpečení natáčení filmu a na uspořádání premiérové projekce. Část z výtěžku získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, se kterou Žbirka dlouhodobě spolupracuje. Modrý album, který pro Žbirku před 20 lety znamenal velký návrat na pódia mimořádným úspěchem skladby Co bolí, to přebolí, které nazpíval se zpěvačkou Marthou. Na oslavu výročí vydá novou LP a CD verzi s bonusy a remasterovaným zvukem z Abbey Road studia v Londýně.

„Na Žbirkovi je nejzajímavější jeho posedlost hudbou. Silný životní příběh, který se za leckdy bezstarostnými a veselými písničkami a gentlemanským chováním skrývá. A také to, že je od osmdesátých let na vrcholu tuzemské populární scény, a přitom se ani jednou nezaprodal. A jeho tvorba po celou tu dlouhou dobu zůstává relevantní,“ uvedl k dokumentu scénárista Vedral.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments