Výzva malých festivalů žádá vládu o pravidla pro jejich pořádání

Ministr kultury Lubomír Zaorálek tento týden sdělil, že tisícihlavé festivaly se letos v létě kvůli pandemii koronaviru nebudou moci konat. Dodal ale, že hranice toho, jestli bude smět být na jedné akci sto, nebo více lidí, se možná bude po 25. květnu posouvat.

Organizátoři malých festivalů a podobných hudebních akcí žádají vládu do 15. května o jasné stanovení pravidel pro jejich letošní pořádání. Na rozhodnutí vlády podle zástupců českého hudebního průmyslu sdružených v iniciativě Česká obec hudební čeká více než pět stovek pořadatelů letních akcí v celé republice. ČTK o tom informoval Pavel Uretšlégr, ředitel festivalu Beseda u Bigbítu a mluvčí výzvy.

Otevřená výzva, za kterou nyní stojí pořadatelé devíti menších festivalů a hudebních akcí, je určena ministru kultury Zaorálkovi a ministru zdravotnictví Adamovi Vojtěchovi. Pořadatelé v ní upozorňují, že k tomu, aby se mohli připojit k větším festivalům, které už letošní ročníky odvolaly, anebo ročník za splnění požadovaných bezpečnostních opatření v nějaké formě přece jen uskutečnit, potřebují jasné informace.

"Stovkám dalších akcí, které k létu neodmyslitelně patří, od malých tancovaček přes městské kulturní programy až po různé festivaly, do dnešního dne stále schází jasné vládní stanovisko. Organizátoři menších festivalů proto otevřenou výzvou apelují na vládu. Rozhodnutí potřebují v řádu dnů, nikoli týdnů," uvedl Uretšlégr.

Výzva je součástí projektu #zazivouhudbu iniciovaného Českou obcí hudební, kterou svolala proexportní kancelář SoundCzech.

Malé festivaly žádájí vládu o pravidla jejich pořádání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments