Vyjde vzpomínková kompilace se skladbami zpěváka Bona Scotta před érou s AC/DC

Podle vydavatelství Cherry Red Records vyjde koncem měsíce hudební sada obsahující hudbu, kterou napsal a zpíval Bon Scott ještě před slavnou érou s AC/DC. Stalo se tak s kapelou Fraternity, která byla založena v Sydney a společně natočili alba "Livestock", "Flaming Galah" a "Second Chance".

Celý box bude mít celkem 45 písní pod názvem Fraternity: Seasons of Change - The Complete Recordings 1970-1974.

„Scottovo působení v kapele Fraternity bylo na trhu špatně zdokumentováno. O půl století později se konečně snažíme to změnit. Tato sada tří CD, připravená ve spolupráci se žijícími členy kapely Brucem Howem, Johnem Freemanem, Samem See, Johnem Bissetem, strýcem Johnem Eyersem (a pozůstalostí Micka Jurda) a také jejich původním manažerem Hamishem Henrym. Nabízí kompletní nahrávky s využitím originálních hlavních pásků, na které se tehdy točilo a nejlepších možných remasteringových zdrojů.“ Uvedla společnost ve svém prohlášení.

Bonusové skladby zahrnují spolupráci s Vince Lovegrove z Valentines, Scottovy předchozí kapely a zahrnuta je také sbírka živých skladeb, různé poznámky k textům a neznámé fotografie kapel.

„Byl to splněný sen pracovat s jednou z nejdůležitějších australských průkopnických pub-rockových kapel,“ řekl spisovatel Victor Marshall, který objevil ztracený materiál při zkoumání knihy o historii skupiny.

„Tento projekt by nemohl být možný bez štědrosti kapely. Doufám, že všichni členové Fraternity konečně dostanou uznání, které si zaslouží, a nechají si vyprávět svůj skutečný příběh.“

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments