Výborný tah rockového LAUTRu - zaútočil skvělým CD a novým videoklipem!

Lautr je kapela, kterou jsme vám už v minulosti představili a která nepatří ani náhodou mezi mladíky, které náhodou ovanul rockový démon, ale sestava ostřílených rockových veteránů z různých kapel, kteří se spojili v jedno těleso. Nové CD "Půlnoční anděl" právě dovezli čerstvě z lisovny a je na něm deset nových věcí a jako bonus tři skladby, které rockeři z Ostravy nahráli už před dvěma lety. Autorsky se na desce kompletně vyřádil zpěvák a kytarista Josef HLadký, kromě hudby ve skladbě BORN, což je cover s českým textem.

„Nahrávání bylo více než složité, Djordje (zvukař) se na půl roku vypařil i s našimi nahranými a téměř smíchanými tracky. Takže nakonec nám to z hrubáčů smíchal Wendel Dreiseitl v hranickém BOMB JACK STUDIU. Dlužno říci, že Dreiseitl už dělal s kapelami zvučných jmen jako Dymytry, Limetal nebo domácí Traktor,“ uvedl na světlo světa trable s natáčením desky Hladký.

„Ale znáš to, všechno zlé je k něčemu dobré. Tím, že nás neznal, vnesl do toho trochu jiný pohled a pokud si to poslechneš, je to jiný, trochu nabroušenější a modernější LAUTR. Ale stále bigbít. Udělal skvělé bicí a klávesy. Vyždímal z kytar co se dalo. A mně se s ním perfektně spolupracovalo, i když jsem přezpívával jenom pár detailů a back vocaly k refrénům,“ dodal speciálně pro MUZIKA.CZ Josef Hladký v rozhovoru s Bastičem.

„Tu desku - deset věcí jsme nahráli u Djorge za čtyři dny. A já jsem to nazpíval na jeden zátah za dvě hodiny. Nikdo mi nevěřil, že se z toho bude dát udělat celá deska. Tu skladbu Pošetilou kluci pořádně neznali, ale všechno, co jsem měl v hlavě tam nakonec přesně je. Nemuseli jsme dohrávat ani jednu notu. Teda Víťa dohrál k některým skladbám klapky doma, protože nebyl čas ztrácet čas,“ upřesňoval dále pro Muziku frontman kapely.

Kromě dvou skladeb Germáni a Svět za stěnou, které jsou z konce 80-tých let jde o skladby, které vznikly v posledních dvou letech. Některé udělal Hladký za jeden den, jiné měly snad 20 verzí.

„Nakonec se na první místo na desce překvapivě dostaly Prachy, skladba, která nám dlouho nefungovala. Ale je z ní pecka,“ dodal Hladký, který si myslí, že je tady několik adeptů na hit. Ale to už je na lidech, co se jim bude líbit. A s úsměvem nám prozradil:

„Já si v autě nejvíc zařádím na Hej, ale to ti musí být jasné proč. Všichni mi stále nadávali, že mám v každé skladbě 7 motivů, tak jsem se nasral a udělal jsem skladbu s jedním rifem, jako poctu AC/DC. Chlapci australští prominou.“

Klip k prvotině Pošetilá natočili za jedno odpoledne a večer. To, že je jako první bylo způsobeno tím, že ještě chtěli stihnout babí léto, které se proplétá celým textem. Skladbu Pošetilou, které nikdo nevěřil, ale překvapivě všichni, které oslovili, zařadili mezi 4 nejlepší. Na poslední chvíli sehnali hlavní aktérku Terezu Pufferovou, která dělá rosničku v ostravském televizním Dobrém ránu.

„A ten kluk se pokoušel dělat obchoďáka v rádiu u nás. A už před půl rokem mi padnul do oka. Navíc jsem zjistil, že je z dětského domova. A tomu příběhu moc dobře rozumí,“ zakončil povídání o klipu Pepa Hladký a zasnil se.

„Vyrostl jsem na AC/DC a Judasech a ještě dřív na Blue Effectu, Prograsu, pak Futuru a líbí se mi i hromada současných kapel, Avenged Sevenfold, Santa cruz atd. Pokud tam posluchači najdou něco z toho, tak jsem spokojený.“

NOVÉ CD LAUTR - PŮLNOČNÍ ANDĚL SI MŮŽETE OBJEDNAT NA WWW.LAUTR.CZ

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments