Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala Amelie Siba

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair. Součástí ceny je šek na 40.000 korun od Ochranného svazu autorského a soška od Maxima Velčovského a Jana Jaroše.

Mladá nezávislá písničkářka z Prahy v červnu předminulého roku vydala EP It was nice to meet you, které vzniklo za pomoci Lukáše Vydry z kapely Dukla. Následující desku Dye My Hair si sama nahrála a vytvořila. Podle hudebních publicistů se jedná o soubor písní, ve kterých autorka pojednává o dospívání, vztahu sám k sobě i k ostatním.

„Při poslechu máte fyzický pocit, že Amelie zpívá pro vás a jakákoliv jiná činnost je neslušnost vůči písničkářce, která se vám snaží předat to nejlepší, co může nabídnout,“ napsal v recenzi Pavel Zelinka.

Své skladby Siba zpívá výhradně v angličtině, protože s češtinou se jí podle jejích slov těžko pracuje. „Když někdo umí psát hezké české písničky, tak klobouk dolů, ale mně to moc nejde. Snažila jsem se o to, ale přijde mi to kýčovité,“ uvedla zpěvačka před časem.

Ceny včera vyhlásili v pražském klubu Roxy. Živý stream z udílení bylo možné sledovat na webu České televize.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments