Vítězi hudebních cen Vinyla jsou B4, Margo a klub Punctum

Vítězem hudebních cen Vinyla za loňský rok v kategorii Deska roku se stala dvojice B4 za album Plastová okna. Objevem roku je Margo, projekt zpěvačky a producentky Anety Martínkové, a počinem roku jsou aktivity klubu Punctum. Výsledky 9. ročníku cen Vinyla podle ČTK vyhlásili včera při slavnostním večeru v pražském Lucerna Music Baru.

Ocenění předali současní členové Rady hudebních cen Vinyla Miloš Hroch, Karel Veselý a Michal Pařízek. "Hudbu B4 nejlépe vystihuje touha utéct co nejdál od trendů, promyšlená sabotáž očekávání publika a přirozenost, s jakou umí sami sebe shodit vypointovaným vtipem," uvedl porotce Hroch ke dvojici Tomáš Procházka a David Freundl, autorům desky roku. Podle dalšího z porotců Pařízka objev roku Martínková s projektem Margo ve svých písních vypráví o obyčejných věcech, ale neotřele a s vášní a citem pro melodii i detaily. "Chci vyprávět o velkých věcech v civilní podobě." uvedla pro ČTK Martínková.

Loňskými oceněnými jsou s eponymním albem Povodí Ohře (Deska roku), Bílej kluk (Objev roku) a Aktivity ZVUK (Počin roku). Slavnostním vyhlášením letošní ceny Vinyla nekončí. Stejně jako v minulém roce se pod hlavičkou Ozvěny Vinyly uskuteční série koncertních večerů a přednášek, některé z nich také v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Více informací se nachází na www.vinyla.cz.

Vinyla - Hudební ceny
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments