Velké festivaly vyčkávají…

Pořadatelé letních hudebních festivalů s desetitisícovými návštěvami Colours of Ostrava, Rock for People a Let it Roll zatím vyčkávají s konečným rozhodnutím o odkladu akce. V případě zrušení organizátoři odhadují ztráty na desítky milionů korun. Důležité pro budoucnost festivalů bude, zda budou chtít lidé hromadně vracet vstupné. Vyplývá to z dnešní on-line diskuse zástupců velkých akcí na téma hudební festivaly v době koronaviru.

„Asi to oznámíme po 30. dubnu, musíme to udělat kvůli kapelám a lidem. Stále připravujeme tento rok a do toho plánujeme přesun na příští rok. Chtěla bych mít jasno do 1. května,“ uvedla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Ani organizátoři Rock for People nemají jasno u budoucnosti.

„Je to pro nás o to smutnější, že po 25 letech máme vyprodáno. Problém se dotýká partnerů a dodavatelů, ale nejvíce fanoušků, které stále držíme v nejistotě. Ke konečnému rozhodnutí potřebujeme oficiální postoj vlády,“ uvedl ředitel Rock for People Michal Thomes.

„Velké festivaly to nějak ustojí, ale ty menší budou mít problém,“ řekl Zdeněk Souček z tanečního festivalu Let it Roll, který odhaduje ztrátu na deset milionů.

Festivaly