Vdova po Chrisu Cornellovi podala další žalobu proti SOUNDGARDEN

Právní spory mezi manželkou zesnulého Chrise Cornella a jeho kapelou SOUNDGARDEN nemají ani po letech jasné výsledky a konec je stále v nedohlednu. Vicky Cornell podala proti skupině další žalobu ohledně dohody o tzv. odkupní ceně.

Vicky Cornell tvrdí, že zbývající členové kapely - Kim Thayil, Matt Cameron a Ben Shepherd jí za Chrisův podíl v kapele nabídli pouhých 300 tisíc dolarů, což je velmi nízká částka, zejména s ohledem na skutečnost, že kapela dostala nabídku 16 milionů dolarů od externího investora. Nabídka kapely je ve skutečnosti tak nízká, že Vicky získala více peněz na honorářích za jediný rok (2018) jenom z nahrávek SOUNDGARDEN. Později se snažila vyplatit skupinu dvanácti a následně jednadvaceti miliony dolarů, ale kapela vždy odmítla. Jejich právní zástupce se vyjádřil jasně:

„Tento spor nikdy nebyl o penězích pro kapelu. Jedná se o jejich životní dílo a odkaz.“

Členové SOUNDGARDEN se zatím snaží najít zlatou střední cestu v domluvě a momentálně spolupracují s respektovaným odborníkem na oceňování hudebního průmyslu Garym Cohenem. Ale stále je to běh na dlouhou trať.
Zdroj: Spark-rockmagazine.cz

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments