VANAHEIM - heavy metal s odkazem Vikingů - vydává nové EP

Kapela VANAHEIM sbírá zkušenosti i úspěchy především ve východočeských končinách, a to již 5 let. V roce 2020 dala dohromady materiál na novou desku, ale mezitím musela řešit personální změny. Po vážném úrazu a nemožnosti koncertování zpěváka Radka, přichází Miloš Koblmuller. S novým pěvcem natočili v červnu roku 2020 ve studiu Benas nové EP Křížem proti meči, které vyšlo v srpnu a udává nový směr celé vikingské smečky. EP je tří skladbové a obsahuje titulní Křížem proti meči, Uctívači zla a Elizabeth.

Úvodní skladba Křížem proti meči vystihuje podstatu a nové směřování kapely Vanaheim. Spolu se skladbou byl natočen i videoklip. Kapela se zaměřuje na texty, kde se bude držet severských témat a mytologie ve spojení s rock-metalovou hudbou. Ve skladbě Uctívači zla sahá původ textu až do 90 let minulého století. V roce 2020 byla aktualizována a natočena s novým soundem.

Třetí skladba Elizabeth je pomalá věc, která jako jediná na budoucím CD (které všechny 3 skladby bude obsahovat) není zpívaná zpěvákem Milošem Koblmullerem, ale kytaristou Martinem Drobným. Jedná se o jeho osobní pocitovou píseň, která bude použita jako bonusová na CD, které kapela vydá v roce 2021. V aktuálním složení Miloš Koblmuller - zpěv, Martin Drobný - kytara, Radek Hladík - basa a Libor Král - bicí hodlá smečka Vanaheim rozčeřit stojaté vody českého metalu.

VANAHEIM
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments