V reedici vyjde legendární album Václava Neckáře Planetárium

V našich končinách vyšlo mnoho zásadních alb, která se nesmazatelně zapsala do historie svou nadčasovostí. Vzpomenout mužeme na Dialog s vesmírem nebo Knihu džunglí od Progresu 2, Prázdniny na zemi Olympicu neb třeba Neckářovo Planetárium. A právě toto album se dočká znovuvzkříšení.

„"Planetárium" vzniklo vlastně díky Zdeňku Rytířovi. Zdenda se ve Stromovce zatoulal do prostor pražského planetária, v jehož kopuli se měnilo postavení hvězd z pohledu severní a jižní polokoule. Zdeněk seděl ve tmě v poslední řadě a hledal, kdo celý ten složitý mechanizmus planetária řídí. Najednou zahlédl za řídicím panelem mrňavou, brejlatou dívku, která svýma malýma ručkama ovládá celý vesmír," popsal Neckář pro Musicserver důvod vzniku a dobu, během které se vše zrealizovalo, a dodává:

„V roce 1974 jsme natočili desku "Tomu, kdo nás má rád" a další deskou v roce 1977 bylo právě "Planetárium", kterým jsme pokračovali v monotematických projektech. Obchodní manažer Supraphonu Jiří Vinařický mi sdělil, že takovýto projekt se neprodá. Vzal si ale nahrávku domů a naštěstí ji nechal poslechnout svému synovi. Ten prý řekl: To je ono! "Planetárium" pak bylo v některých obchodech podpultovkou a Supraphon ho musel dolisovávat. Nakonec se ho prodalo 125 000 kousků, a to to bylo dvojelpíčko! Takže si myslím, že se publiku líbilo."

Reedici bude mít zrekonstruovaný obal, nový zvukový remastering a vyjde na vinylu jako 2LP.

Václav Neckář - Bacily - Planetárium
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments