V Praze jede festival Art Parking na plný plyn a lidé paří v autech!

V pátek začal koncertem Vypsané fixy znovuobnovený festival Art Parking v Holešovické tržnici v Praze. Jde o druhý ročník a z auta mohou lidé sledovat živé koncerty. Nejprve však musí ukázat prohlášení o negativním testu, pak si najít parkovací místo, stáhnout okénko a vychutnat si živou hudbu. Jestli je to to pravé ořechové nevíme, ale hlad po živé hudbě vítězí. Festival potrvá až do 30. dubna a vystoupí dále Xavier Baumaxa, Sto zvířat či Znouzectnost. Moderátory jsou Anatol Svahilec a Justin Svoboda, kteří kromě svého moderátorského umu doplní koncerty i slam poetry a storytellingem.

„Naším cílem není vytvářet specifickou autokulturu, naším cílem je ukázat, že živá kultura je stále živá. Cítíme niternou potřebu zprostředkovat setkání mezi tvůrcem a jeho divákem, protože ten dialog je strašně důležitý. Potřebujeme do společnosti vnést naději a vrátit víru v krásu, radost a kvalitní mezilidské vztahy,“ vysvětlil producent festivalu Jakub Vedral.

V loňském roce Art Parking, který kromě hudby nabízel i filmová promítání či divadelní představení, navštívilo přes 11 000 diváků. Na Vypsanou Fixu dorazilo v pátek 70 aut. Vstupenky i občerstvení přímo na akci se dají koupit bez opuštění auta. Stačí poslat SMS na číslo, které divák dostane u vjezdu do areálu. Součástí je zapůjčení reproduktorů nebo sluchátek.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments