V Nizozemsku se odehrála náhrada za soutěž Eurovize

Na místo plánovaného finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize (ESC), která byla zrušena kvůli koronavirové pandemii, se v sobotu večer v Nizozemsku odehrál náhradní zábavný pořad s názvem Europe Shine A Light. Soupeření mezi jednotlivými národy se však tentokrát nekonalo. Akce měla především vyjádřit ducha jednoty a pospolitosti Evropy. Dvouhodinová show byla vysílána do více než 40 zemí včetně České republiky, kde ji vysílal kanál ČT art.

Zahájila ji videomontáž záběrů prázdných ulic evropských metropolí. Také v televizním studiu v nizozemském Hilversumu, odkud byla akce přenášena, panovala komorní atmosféra kontrastující s jindy hlučnými finálovými kláními zpěváků a kapel reprezentujících své země. Během náhradní akce se 41 letošních finalistů neutkalo v soutěži, ale na dálku spolu zazpívali vítěznou píseň skupiny Katrina and the Waves z roku 1997 Love Shine a Light.

Kromě hudebních vystoupení připomínajících úspěšné songy z dřívějších ročníků soutěže v pořadu zazněly promluvy některých vítězů soutěže z minulých ročníků. Byl mezi nimi i 75letý člen někdejší švédské skupiny Abba Björn Ulvaeus.

"ESC se vrátí příští rok... Ať žije Eurovision Song Contest," ujistil hudebník.

Abba zvítězila v soutěži Eurovize v roce 1974 s písní Waterloo. Ulvaeus vyjádřil úlevu nad tím, že Waterloo se nestalo heslem náhrady za ESC.

EuroVision
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments