United Live Radio – nový projekt organizátorů festivalů

Organizátoři festivalů, promotéři a další lidé z hudební branže v pátek spustili nekomerční internetové rádio. Zapojeny jsou například festivaly Benátská noc, Brutal Assault, Metronome Prague, United Islands, Struny podzimu a Jazzfest Brno nebo Blues Alive a Pražské jaro.

United Live Radio má sloužit jako náhrada za zrušené akce a kromě hudby představí i specializované pořady. Půjde například o Eccentric Talk marketingového experta Jakuba Horáka. Muziku do vysílání budou vybírat člen skupin The Nihilists či Vanessa Moimir Papalescu, hudebník a výtvarník Michal Kořán nebo v Česku žijící kanadský promotér Serge Grimaux.

Michal Prokop, frontman skupiny Framus Five, ve vysílání okomentuje všechna svá alba. Program je na webu zveřejněn zatím do příští neděle 19. dubna. Stanici bude možné naladit po dobu 30 dní. Cílem projektu je propojit fanoušky, kterým chybí živá hudba, s organizátory koncertů a dalších hudebních akcí. „I přes nesnadnou situaci se organizátoři a umělci snaží fungovat dál a přinášet svým fanouškům to, co umí nejlépe, magický zážitek z kvalitní hudby,“ uvádějí provozovatelé.

United Live Radio