Umělci nahráli stream na podporu nadačního fondu Český mozek

V pražském hotelu Don Giovanni zahráli v pátek 9. dubna Věra Martinová, Anna Julie Slováčková, Michaela Nosková, houslový virtuos Jaroslav Svěcený a klarinetista Felix Slováček jr on-line Jarní koncert. Ten věnovali na podporu nadačního fondu Český mozek. Záznam streamovaného vystoupení si zájemci mohou poslechnout 11. dubna na youtube a sociálních sítích.

„Vždycky ráda oslovuju umělce, kteří mají chuť si v dnešní době zahrát a zároveň podpoří dobrý skutek,“ řekla ČTK pořadatelka koncertu Monika Trávníčková, která ho společně s dětským moderátorem Tomášem Hrnčířem také moderovala. V úvodu omluvili nemocnou Lenku Filipovou.

Natáčení v prostorách hotelu Don Giovanni se konalo ve specifických podmínkách, kdy ho pořadatelé museli přerušovat kvůli hostům čekajícím v záběru na výtah nebo hluku od recepce, kde se ubytovávali noví hosté. Vystoupení zahájil Svěcený hudbou Antonia Vivaldiho z jeho cyklu Čtvero ročních dob.

Cílovou skupinou nadačního fondu Český mozek jsou zdravotně znevýhodněné děti a jejich rodiny. Hlavní pomocí je zviditelnění jejich životního příběhu a nelehké situace a následná finanční pomoc z řad dárců a sponzorů. Nadační fond svým klientům nabízí bezplatnou podporu právní, terapeutickou a konzultační. Dalším z jeho cílů je podpora mladých českých vědců, lékařů, výzkumníků a techniků a podpora nezávislé a neziskové organizace Mensa ČR a Akademie věd.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments