Twenty One Pilots, The Lumineers a LP potvrzeni na Colours of Ostrava 2021

Přeložené festivaly usilovně pokračují v plánech na rok 2021 a nejinak je tomu i u „ostravských barvách“.

„Jsme šťastní, že měsíc a půl od přesunu letošního ročníku na červenec 2021 se nám podařilo splnit, co jsme vám slíbili – znovu potvrdit všechny hlavní hvězdy! Samozřejmě do programu přibudou další desítky kapel a hudebníků – ať už oznámených na letošní rok nebo i třeba těch, které jsme vyhlásit ani nestihli. Takže se máte ještě na co těšit – třeba i na nějaká překvapení.“ uvádějí organizátoři na svém webu.

Mezi už potvrzené učinkující patří například Twenty One Pilots, které tvoří zpěvák a multinstrumentalista Tyler Joseph a bubeník Josh Dun. Miliardy přehrání písní na YouTube či Spotify, bleskem vyprodané největší koncertní haly, cena Grammy, nominace na Brit Awards, ale především neuvěřitelná, strhující vystoupení, to je to, nač se můžete v dalším ročníku těšit.

„Velmi se na ně těšíme, protože jejich euforické koncerty představují naprostý zážitek. Během nich si vystačí jen sami dva, podpoření dokonale vizuálně a světelně sladěnou show, do které patří spousta převleků, efektních kostýmů, občas i hořící automobil a strhující energie, s jakou Josh bubnuje, dělá přemety a Tyler střídá jeden nástroj za druhým.“ dodávají dále organizátoři.

Chybět nebude ani charizmatická zpěvačka a skladatelka LP. Laura Pergolizzi alias LP se příští rok do Dolních Vítkovic vrátí po 3 letech bohatší o novou desku a s postavením jedné z největších hvězd současné hudební scény.

Folkrockoví The Lumineers z Denveru rovněž potvrdili účast v příštím roce. Zpěvák a kytarista Wesley Schultz, bubeník Jeremiah Fraites a donedávna violoncellistka Neyla Pekarek, kterou nově vystřídala houslistka Lauren Jacobson, se totiž nikdy netočili v jednom kruhu a po právu získali nominace na Grammy, jejich velký fanoušek Barack Obama je dvakrát pozval do Bílého domu a U2 nebo Tomu Pettymu otevírali koncerty. Nadšeně byla přijata také skladba The Hanging Tree složená pro film Hunger Games.

Colours of Ostrava