Turbo slaví 40 let existence novým albem

Kulatiny je třeba oslavit a když jde o rockovou legendu, pak ideální je nové album. Skupina Turbo je oslaví v příštím roce a tak si udělala radost deskou Noční dravci už na sklonku tohoto roku. Po nedávné nové kolekci "merche" je to další počin z dílny legendárních rockerů , kteří se pyšní řadou hitů už z doby předčasně zesnulého Richarda Kybice.

„Díky tomu, že vyrostli na hudbě Turba, kterou jim předali rodiče, vídáme mladé lidi na svých koncertech. Turbo není hiphopová kapela nebo nějaké techno. Je to muzika, která vychází z rockových základů, akorát má teď zvuk současné doby, který nebylo možné docílit dokud nebyla ve studiích taková technika jako dnes. A myslím, že na nové desce je díky Jirkovi Paškovi obrovský posun ve zvuku. Co se týká aranží, udělal velký kus práce Karel Mecner,“ objasnil současný stav leader kapely Míra Chrástka.

Šest ze třinácti skladeb otextoval Ladislav Vostárek, zbývající jdou na vrub Vladimíra Kočandrleho. Vostárek, který v minulosti stál za úspěchem skupiny Katapult, se k Turbu vrátil po pauze způsobené úmrtím jeho manželky.

„Rádi jsme na něho počkali. Věděli jsme, že o muziku nechce přijít. Turbo vždy mělo skvělé textaře jako jsou Vladimír Mertlík nebo Vláďa Kočandrle, ale Vostárek má rukopis, kterým dokáže oslovit masu lidí a jeho texty už v některých případech zlidověly,“ dodal zpěvák a kytarista Chrástka, který v kapele nahradil už zmíněného Kybice před 18 lety! Ale to už je historie, kterou si můžete zopakovat v našich rozhovorech z kraje roku.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments