Tři sestry vzdávají novým albem hold punkovým vzorům

Skupina Tři sestry je svým způsobem fenoménem na naší scéně, která dokáže lidový hospodský rock stejně dobře jako svižnou „diskárnu“ a nebo oblíbený punk. Čerstvé album Sex drógy rokenról je podle hudebníků poctou takovým ikonám, jakými jsou Iggy Pop, The Dead Boys, Sham 69, Velvet Underground a další. Oficiálně vyjde album 1. ledna, ale lačný fanoušek se dočká limitované edice 350 číslovaných CD a omezený počet CD. A protože pátek 18.12. je poslední den otevřených hospod a restaurací, stane se tento den význačným, protože Tři sestry hodlají uspořádat streamovací unplugged koncert v oblíbeném hostinci Na Staré kovárně v Akropoli.

„V osmdesátých letech jsme se scházeli každý pátek na Kovárně, vyměňovali si magnetofonové kazety s novými objevy z punkové a novovlnné scény, které jsme sehnali ve svých osobních kolektivech ve školách a pražských hospodách. A tak jsme tenkrát i my začali zkoušet hrát něco podobného, s texty z našeho života, tedy především o hospodách, životě v nich a neúspěších skloubit vztah s dívkou s kalením,“ uvedl frontman kapely Lou Fanánek Hagen.

„Oklikou se v roce 2020 vracím zpátky, po večerech piju střiky a poslouchám ty staré písně, ke kterým přidávám české texty, vzpomínky na Braník té doby, Kovárnu, Bábu, Nikotýna, Sahulu... takže zase hospoda,“ dodal. Hospody a restaurace, bary a vinárny podle něj vylepšily tvář, ale stále budou „srazištěm mírně vyšinutých existencí a semeništěm vypečených historek“.

Jak jsme vás už informovali, před časem vydala kapela album s 80 skladbami Platinum Maxxximum.

„Třicet pět let existence čehokoliv v měřítku lidských životů je úctyhodných. Jedná-li se o hudební skupinu, která káže pivo a pije pivo, je těch 35 let zázrak,“ řekl při té příležitosti zpěvák a výhradní textař skupiny Lou Fanánek Hagen.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments