Tonya Graves a Vanua2 spolu a bislámsky

Kapela VANUA 2, ač to tak nevypadá, je česká skupina! Vznikla na počátku roku 2017 spojením hudebníků z kapel Yannick Tevi band a Blue Effect. Vůdčí postava kapely Yannick Tevi pochází z ostrova Vanuatu, kde také vyrostl. V Česku žije od roku 2013. Působil jako hostující zpěvák v legendární skupině Švihadlo a spolupracuje s Lena Yellow, Hitfakers a Alme Systém. V současnosti pracuje na projektu VANUA2 spolu s Wojttechem Říhou, Václavem Zimou, Vítkem Benešem a Romanem Helclem. A nyní čerstvě ve skladbě Think Different i s Tonyou Graves.

„Píseň Think Different přitom vznikla spontánně během pár hodin ve zkušebně kapely a video k ní ve stejný den v jedné z nymburských kaváren natočil režisér Misha Pekárek. Po nahrání na kanál YouTube si ji začali stahovat rádioví dramaturgové na Vanuatu, aniž by o tom kapela věděla. Na facebooku navíc přibývají videa zdejších obyvatel, kteří si Think Different zpívají,“ uvedl za skupinu Roman Helcl.

Zpěvačka se však musela naučit speciální jazyk, kterým je bislámština. Jde o spojení angličtiny, francouzštiny a různých jazyků z Vanuatu.
Hoďte slechy a zraky s námi.

Vanua2
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments