Tony Iommi vzpomíná v novém rozhovoru na Eddieho Van Halena

Smutný byl 6. říjen, kdy svět rocku opustila legenda Eddie Van Halen, který skonal na rakovinu krku ve věku 65 let. Tři dny poté si v rozhovoru pro Rolling Stone na něj vzpomněl i kytarista Black Sabbath Tony Iommi. Vzpomínal zvláště na rok 1978, kdy se Ed van Halen připojil k jejich turné a vyznal se k celoživotnímu objevu k jeho talentu a genialitě. Podle jeho slov spolu strávili hodně času.

„Na tomto turné jsme se opravdu dobře poznali,“ vyznal se Iommi. „Většinou chodil do mého pokoje po představení. Nebo chtěl, bych šel do jeho pokoje a seděli jsme tam a povídali si. Opravdu jsme si navzájem vysypali srdce“.

Iommi zůstal po zbytek svého života s Van Halenem v přátelském vztahu a přiznal, že těsně před jeho smrtí mluvil s tímto bohem kytary.

„Co se mi na Eddiem líbí, vždy byl vynálezcem. Vždycky chtěl přijít s něčím novým. Tvrdě pracoval na vývoji vlastních zesilovačů. A pracoval na svých vlastních kytarách, jak nejlépe mohl, aby se u nich cítili dobře. Vždycky byl hodně inovátorský ve spoustě věcí. Jen nevím, jak mohl takhle hrát, nikdo nemůže hrát jako on" dodal Iommi.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments