Tome Prince s Benem Cristovao servírují taneční hit konce léta s názvem "Návyková"

Hudební producent Tome Prince, nová postava české taneční scény, představuje svůj další singl. Ke spolupráci na něm oslovil rovnou Bena Cristovao. Na jaře Tomemu vyšlo EP Made for You (2020), teď upozorňuje na svoji tvorbu tímhle budoucím hitem. Příprava singlu a následné debaty nad hostem probíhaly společně s Championship Music od začátku roku.

Tome Prince ft. Ben Cristovao - Návyková

„Chtěli jsme na talent Tomeho upozornit hostováním někoho, kdo má už dosah a zároveň si padnou do noty, volba Bena byla jasná. Byť má za sebou asi nejplodnější rok a hostování na úkor vlastních songů, podpořili jsme to a výsledek je parádní," dodává pro Muzika.cz Lukáš Rychtařík za label.

Singl Návyková vznikal intenzivně během tohoto léta v holešovických studiích EMA Prague. Tady Tome navštěvuje kurzy hudební produkce a pod vedením Martina Hoffera, člena taneční kapely Skyline. Vzniklo nejen celé EP Made For You (2020), ale i nový singl Návyková. Ten následuje současné trendy na EDM scéně, promítá do sebe Tomeho inspiraci snovým 80s světem syntezátorů, ale zároveň obsahuje netradiční projev Bena Cristovao v jeho mateřštině. "Návyková" je proti všem trendům této scény česky a funguje na první poslech.

„Song má atmosféru 80s s klasickým tanečním beatem a moderním dropem. U předešlých songů mě inspiroval seriál Stranger Things a u tohoto songu Návyková to bylo stejně. Chtěl jsem udělat song s českým interpretem a jako první mě napadl Ben Cristovao. Je to talentovaný songwiter a má skvělou flow. Nikdy bych nevěřil tomu, že bude chtít spolupracovat s no name klukem. A stalo se. Vznikl skvostný popový taneční song s českým textem," říká ke spolupráci Tome Prince.

K singlu Návyková byl před pár týdny natočený i výpravny videoklip pod vedením režiséra Jana Stracha. Příběh je zasazený do závodů aut i klubového prostředí. Atmosféra klipu je lehce futuristická, doplněná neonovými světelnými efekty a zajímavými tvářemi z New Aliens Agency. V hlavní roli je, vedle dvojice Tome Prince a Ben Cristovao, v ženské roli Tinka Tran. Klip obsahuje hodně závodní tématiky, ale vyhýbá se klasickým klišé o nablýskaných drahých autech. Naopak pracuje až s animovanou estetikou, která se naplno rozvíjí ve fiktivním závodě dvou sportovních vozů a zářivého nočního prostředí velkoměsta.

Dvoudenní natáčení se odehrálo v polovině srpna na několika lokacích v Praze. Výsledný klip se z velké části odehrává před pražskou O2 arenou, kam se chystá host singlu Ben Cristovao 18. 2. 2020 se svojí druhou velkou show.

„Musím říct, že to bylo v závěru už docela hardcore. Ještě jednou i tady chci poděkovat týmu režiséra Honzy Stracha, který se toho ujal naprosto skvěle a profesionálně. Poslední scény, které jsou v klipu jako první, kdy vystupuju z kamionu, ty jsme točili už nad ránem, to bylo fakt něco,“ vzpomíná Tome.

Ben Cristovao má letos jeden z těch roků, kdy se objevuje více jako host v hudbě kolegů.

„Tenhle rok jsem se zaměřil na spolupráci s talenty, kterých je na naší hudební scéně fakt hodně. Baví mě žánrový přesahy, je to někdy výzva, to je můj důvod a motivace. Teď se chci víc zase soustředit na svoje věci,“ vysvětluje Ben. Po vydání tohoto singlu se zavírá do studia k dokončení svého chystaného materiálu, který vyjde ještě před koncem roku 2020.

Singl i videoklip vychází ve spolupráci se společností O2, která se rozhodla podpořit vycházející talent české hudební scény.

„Vzhledem k tomu, že nabídka je určena pro lidi do 26 let, kteří prakticky nesledují televizi a je těžké je zasáhnout i klasickými reklamními formáty, chceme tentokrát jít jinou cestou. Vybrali jsme si talentovaného mladého umělce Tomeho Prince a rozhodli se podpořit vznik jeho prvního videoklipu, a pomoci mu tak na startu jeho hudební kariéry,“ popisuje ředitel marketingové komunikace a brandu v O2 David Daneš. Díky tomu se část songu objeví také v chystané kampani na podporu nových tarifů O2 YOU. K těmto tarifům navíc O2 rozdá tisíc vstupenek na únorový koncert Bena Cristovao v O2 areně.

Foto: Pavla Hartmanová / Championship Music.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments