Ted Nugent reaguje na obvinění z rasismu

Americký rockový kytarista, zpěvák, herec, aktivista a kávový magnát, legendární Ted Nugent se ohradil proti nařčení z rasismu, popřel různá tvrzení a sám se nazval antirasistou. Celý příběh se spustil poté, co nedávno v rozhovoru pro TV show Spirit Of The Wild řekl, že ztratil sponzora kvůli obviněním z rasismu. Nugent, byl a je hlasitý zastánce bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, a v průběhu let byl napadán kritikou svých údajných rasistických názorů. Například v roce 2014 nazval tehdejšího prezidenta Baracka Obamu nelidským křížencem a že všichni muži nejsou sobě rovni. Měl dokonce zahrát ve vojenské základně Fort Knox, ale jeho koncert musel být zrušen, právě kvůli jeho narážkám na Baracka Obamu. Na svém FB profilu pak napsal:

„Každý, kdo mi věnuje pozornost - ne ti, kteří mi říkají rasista, ale lidé, kteří jsou ve skutečnosti čestní, tak vězte, že jsem celý život vzdával poctu a úctu černým hrdinům hudby, což znamená, že jsem antirasista. Takže pokud najdete někoho, kdo označuje Teda Nugenta za rasistu, díváte se na nelidskou sračku, která žije v lži.“

Za přátelství s Nugentem byl dokonce napaden kytarista Rage Against The Machine Tom Morello.

„I když určitě máme rozdíly, považuji ho za přítele,“ řekl Morello v nedávném rozhovoru v pořadu SiriusXM Howarda Sterna, když se objevil na oslavě šedesátin Teda Nugenta, který se také nechal slyšet, že pandemie Covid-19 je jeden velký podvod.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments