Taylor Swift darovala milión na charitu

Není to první a asi ani poslední případ, kdy světový umělec daruje slušnou částku na podporu nějakého podporu. V Českých poměrech toho moc nehledejte, tady se hrabe na vlastním písečku.

Taylor Swift se rozhodla rovněž dát „krapet peněz“ ze svého jmění na charitu. Finanční prostředky byly věnovány Střednímu pohotovostnímu fondu Middle Tennessee na základě čtyř tornád, které krajinu zdevastovaly. Nedávnou katastrofu ve středním Tennessee Taylor na Instagramu nazvala za „devastující“.

„Nashville je můj domov,“ napsala Swift. „A skutečnost, že tolik lidí přišlo o své domovy a ještě mnohem víc ve Středním Tennessee, je pro mě devastující.“ Také požádala ostatní, aby i oni darovali nebo jinak pomohli.

Nashvile is my home

V roce 2010 věnovala TS v reakci na povodně v Nashvillu půl milionu dolarů a vytvořila charitativní fond Taylor Swift. A nejen to… Podle nME se do projektu zapojili i další hvězdy jako Dolly Parton, Hayley Williams z Paramore nebo Jack White a přidávají se další. Už vidím u nás například skupinu Slza, jak věnuje třeba jen honorář na podporu zničených včel v ČR.

Taylor Swift