STAR-UP - šance pro amatérské muzikanty na profesionální akci ve Frýdku Místku

V sobotu 15. srpna se v zahradě Národního domu uskuteční přehlídka vybraných regionálních kapel a interpretů - Star Up. Ti si budou moci zahrát na profesionálním pódiu a před diváky. Součástí akce bude i další program a workshop zaměřený na prezentaci kapel. So 15.8.2020 / 13.00 - 22.00 / zahrada Národního domu / Vstup zdarma.

STAR UP - Frýdek - Místek - zahrada Národního domu - 15.8.2020

Projektem Star UP chce Kultura F≈M s podporou statutárního města Frýdek-Místek a dalších partnerů pomoci hudebníkům či umělcům na začátku jejich „startovací“ dráhy. Neboť uspět v konkurenčním prostředí hudební branže je pro začínající umělce velmi obtížné. „Ze své zkušenosti s kapelou vím, kolik úsilí stojí za tím, než se člověk v hudebním světě aspoň trochu zviditelní. Tímto projektem chceme podpořit všechny, kteří v kultuře začínají a chtějí prorazit, ale i místní kulturu jako takovou,“ říká ředitel Kultury F≈M Rostislav Hekera.

Vybraní aktéři vystoupí v průběhu akce před živým publikem přímo na pódiu v zahradě Národního domu a pro svůj koncert/vystoupení budou mít k dispozici profesionální aparaturu a zvukové i technické zázemí. Mezi účinkujícími se objeví například soulové kvarteto z Nového Jičína Hakuna Matata, Hard Rock 'n' Rollové uskupení Hard Balls, zpěvák a skladatel Petr Górný a další. Všechna vystoupení bude hodnotit porota a nejvýraznější interpreti budou mít možnost spolupracovat s profesionálním nahrávacím studiem (GM Recording Studio). Všichni účinkující Star UPu si také odnesou domů audio-vizuální záznam svého vystoupení, s jehož pomocí mohou své vystoupení zhodnotit a v budoucnu vylepšit. Audio-vizuální záznam může interpretům sloužit, i co by prezentační materiál.

Součástí sobotního projektu bude i workshop se dvěma vstupy, který bude zaměřený na základy prezentace kapely. „Chceme začínajícím kapelám či umělcům předat své zkušenosti s prezentací a ukázat možnosti, jak se efektivně zviditelnit. To bývá častým problémem většiny začínajících kapel,“ uvádí moderátor a zpěvák kapely Marian 333 Marian Olašín, který je jedním z partnerů projektu Star UP. Jako pořadatel hudebních akcí a festivalů vnímá prezentaci kapel jako stěžejní záležitost: „Kapely si mnohdy nechtějí zakládat webové stránky a dávat na sebe kontakt, v domnění, že jim stačí vytvořit facebook. To je ale omyl, neboť příspěvky na sociálních sítích po krátkém čase zapadnou a ztrácí se požadovaný přehled.“ Workshopu se budou moci zúčastnit i zájemci mimo soutěž.

Žánrově pestrý hudební maraton uzavře série poctivého rocku – na podiu vystoupí kapela Marian 333. Přijměte pozvání na tento den plný hudebních zážitků a podpořte své favority, kteří jsou již nyní plní očekávání. Na akci Star Up je vstup zdarma. Součástí akce bude i občerstvení a počítáme i s mokrou variantou akce - aktuální informace budeme přidávat na naše webové stránky www.kulturafm.cz, Instagram a facebook Kultura FM, kde postupně představujeme jednotlivé interprety.

Program:

 • 13.00 – začátek akce
 • workshop – Základy prezentace kapely
 • InnerFace – soutěžní vystoupení / prezentace
 • Hard Balls – soutěžní vystoupení / prezentace
 • Erin – soutěžní vystoupení / prezentace
 • C.O.D.E. 112 – soutěžní vystoupení / prezentace
 • workshop – Základy prezentace kapely
 • Hakuna Matata – soutěžní vystoupení / prezentace
 • Petr Górný – soutěžní vystoupení / prezentace
 • Marian 333 – vystoupení mimo soutěž
 • Vyhodnocení / předání ceny, poděkování partnerům
  22.00 – závěr akce

Více informací:
http://kulturafm.cz/aktuality/943-projektem-star-up-podporime-zacinajici-umelce
http://kulturafm.cz/aktuality/945-star-up-a-content-kapel-se-blizi
http://kulturafm.cz/aktuality/946-star-up-predstaveni-kapel
http://kulturafm.cz/den?year=2020&month=08&day=15
h
ttps://www.facebook.com/events/294419495167760/

STAR UP - Frýdek-Místek - zahrada Národního domu - 15.8.2020
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments