Srbská vláda podporuje iniciativu hudebního EXIT Festivalu

Program Green R: Evolution vyžaduje hromadné zalesňování a jeho cílem je zvýšit srbské lesy o 50 procent. Nyní vláda přijala iniciativu, která byla rovněž podpořena několika místními environmentálními organizacemi, a zahájila vývoj plánů pro hromadnou výsadbu. V příštích letech se zavázali zasadit téměř 1 miliardu stromů, přičemž se očekává, že se srbské lesy zvýší z 28 na 40 procent celkové rozlohy země.

V tiskové zprávě premiér Ana Brnabić uvedl: „Srbsko je ochotno přispět svým dílem k boji proti změně klimatu. Zavázali jsme se k Evropské zelené dohodě a s podporou našich partnerů v EU doufáme, že tohoto velmi ambiciózního cíle dosáhneme.“

Organizátoři EXIT Festivalu plánují na svém 20. výročí, které se bude konat v Petrovaradinské pevnosti v Novi Sad v období od 9. do 12. července, upozornit na řadu ekologických organizací z celého světa. Zatím potvrzení hosté hudebního festivalu patří mezi esa, o čemž svědčí jména jako David Guetta, DJ Snake, Tyga , Fatboy Slim, Metronomy a Sheck Wes. Další budou následovat.

EXIT Festival