Slza má nové video

Svůj hit Žár se rozhodla skupina Slza okořenit videoklipem. A rovnou netradičně, i když podobný nápad v různých modifikacích tady už byl. Přesto si kluci pozvali do klipu zajímavé osobnosti a nejen to, rovnou s partnery. A tak můžete vidět manželé Hejdovi, Dejdarovi a řadu dalších.

„Jsou pro nás inspirativní a zároveň v některých případech boří zažité předsudky o partnerském vztahu. Vznikl tak videoklip v pojetí, na které jsme dosud nebyli zvyklí,“ vypráví Petr Lexa.

Internetová premiéra proběhla ve čtvrtek a klip se setkal se slušným ohlasem.

„Skladba byla už v plánu loni, a chtěli jsme ji věnovat novomanželům, a protože my jsme žádnou neměli, musel jsem ji napsat. Zasáhla nás pak karanténa a tak jsme všechny museli oslovit na dálku a všechno jsou to osobní videa, nikoli práce v ateliéru, jak jsme předpokládali. Dělali jsme na tom asi 5 dní v kuse“ dodal Lexa.

Klip je dílem Radima Věžníka: „Někdy osud zasáhne tak, že z původní komplikace vznikne něco daleko lepšího. Měsíc jsme připravovali tento klip, pilovali scénář, všechny detaily, chtěli jsme vše co nejvíc autentické. Nakonec osud a karanténa rozhodly za nás a v mžiku nebylo natáčení možné, ale my to nechtěli vzdát.

Došli jsme k závěru, že co může být pro tuhle skladbu autentičtější, než když to necháme úplně na každém páru, v jejich domovech, s jejich pocity, nápady, kreativitě a hlavně co nejvíc sami za sebe. Když jsme si pustili finální střih, shodli jsme, že tohle bylo to nejlepší, co se videoklipu mohlo stát,“ popsal „rejža“ stav věci.

Nové album vyjde na Sv. Jiřího 24. dubna.

Slza - Žár
Skupina Slza
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments