Slovenka Karin Ann vydává třetí klip s názvem Babyboy

Před rokem teprve vydala slovenská zpěvačka svůj první singl a strhl se o ni nevídaný zájem. Ten projevili ihned americké The New York Times, německý Bild nebo evropské MTV a dostala pozvání absolvovat polské turné se zpěvačkou Sanah. Nyní vydala třetí singl, který je o svobodě.

Nové video ukazuje známé příklady utlačování a diskriminace od dvacátých let minulého století až do současnosti a vzdává hold i Rose Parksové, která před pětašedesáti lety v americké Alabamě prostým odmítnutím uvolnit místo v autobuse spustila vlnu protestů. Ty nakonec vedly k ukončení segregace černochů a lidí s jiným zbarvením kůže.

„My jako mladí lidé chceme, aby se společnost vyvinula, přestala kastovat, škatulkovat a aby každý mohl svobodně žít. Proto jsem se rozhodla v klipu ukázat, že intolerance je bohužel ve společnosti častým jevem v každé dekádě,“ popisuje Karin Ann svou tvorbu.

Děj videoklipu začíná ve dvacátých letech minulého století, kdy ženy neměly právo volit, a postupuje dopředu do současnosti, přičemž poukazuje na harašení, genderové i rasové segregace, utlačování lidí z LGBT komunit nebo zažité stereotypy žen jako vykonavatelek všech domácích prací.

Zajímavostí celého ztvárnění je koncipování videa do jednoho plynulého záběru, ale i to, že hlavní postava, herec Jakub Kotek, který prochází historií, zažívá diskriminaci v opačném gardu. Ve dvacátých letech tudíž nemůže volit, později je Afroameričany vytlačen ze svého místa v autobuse, stane se objektem sexuálního obtěžování a v gay baru jej ponižují za heterosexuální orientaci.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments