Skupina Lucie vydá fotoknihu a nové album

Skupina Lucie plánuje na 27. září v Ostravě zahájení turné, na které hodlá vyrazit se symfonickým orchestrem a s dynamickou scénou, která využívá nejnovější technologie z oblasti zvuku i vizuálních efektů a zároveň osvědčené divadelní principy. A právě k této události vydá v květnu fotoknihu Fotografity a album s pracovním názvem Lucie v opeře symphonic. Členové Lucie to uvedli v rozhovoru s ČTK. Fotokniha bude obsahovat mnoho fotografií z archivu kapely i řady fotografů, které příznivcům skupiny dají nahlédnout i do zákulisí koncertů a studií. Nová nahrávka přinese přibližně polovinu programu Lucie v opeře, se kterým se skupina rozjede na turné.

„Novou desku začneme natáčet během několik týdnů. Nebude to další řadové album, ale taková ochutnávka turné Lucie v opeře s tím, že ty písně natočíme s Filharmonií Hradec Králové. Dirigovat ji bude Kryštof Marek, který všechny skladby nově zaranžoval. Takové album jsme ještě neměli,“ řekl kytarista a zpěvák Robert Kodym. Při tvorbě publikace Fotografity kapela podle Kodyma prošla asi 10.000 fotografií.

„Jenom Ondra Pýcha nám dodal 6500 snímků, což je úplné šílenství. Spoustu z nich jsme viděli poprvé a vyvolalo to i hodně emocí. Každá fotka může vyvolat nějakou vzpomínku a tady jich bylo hodně najednou,“ uvedl ke kinize Kodym.

Po ostravském startu turné by měla pak kapela pokračovat 8. října v Brně v DRFG, 12. října v pardubické Enteria Areně a turné vyvrcholí 20. října v pražské O2 areně. I přes nepříznivou pandemickou situaci zůstávají členové Lucie optimisty a věří, že koncerty bude možné na podzim uskutečnit.

„Je potřeba něco dělat a my současnou nemožnost vystupování využíváme k tomu, že se můžeme o to lépe připravit na turné. Makáme a makáme,“ uvedl klávesák Dvořák.

„I kdyby mělo dojít k nějakému posunu, tak každopádně dříve nebo později turné bude,“ podotkl baskytarista P.B.CH.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments