Skupina High Five vydává EP nazvané Every Minute Counts

Na novinkovém EP, které skupina připravila a nahrála ve spolupráci s producentem Jakubem Alexou, se věnuje popisu různých momentů v průběhu lidského života. Písnička Pure (Perfection) je o mateřství a její text vychází z knihy Prorok Chalila Džibrána. "Until We Die" (I Won't Fake You) je o ženě, která hodně riskuje, aby ze svého muže udělala použitelnou bytost. Singl 6AM (Where Did I Go) je o depresi a neschopnosti vidět na světě to dobré.

Závěrečná šestiminutová skladba Grieve (Refused to Scream) zachycuje události ze života frontmana Jana Richtera:

„Je to příběh o tom, jak jedna fantastická, krásná žena byla bohužel nucena předat žezlo své dceři příliš brzo a jak jej její dcera převzala se vší úctou, silou a láskou. V rámci toho změnila život nejen sobě, ale i mně a v důsledku toho pak i stvořila život úplně nový.“

Every Minute Counts skupina připravovala ve zkušebně několik měsíců a za tu dobu si vyměnila velké množství referenčních nahrávek a písničky neustále upravovala. Skupina se snažila v písničkách propojit současný moderní sound s retro prvky jako 80's synthy, rockovými kytarami, ale například i reagge breaky na bicí. Zásadním přínosem byla produkce Filipa Gemrotha ve studiu Psáry, který se postaral o mix a mastering nahrávky.

Album vyšlo v digitální distribuci Championship Music.

Multilink: https://ampl.ink/ZDR2x

YouTube singl 6AM:

High Five

Foto: Andrea Sovová

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments