Skupina Blaf překvapila novinkovou deskou k 35. narozeninám

Právě vyšlo nové cd "Szufloda", které je podepsáno jménem Tomáš Tomanek z kapely Blaf a pro náš portál Muzika.cz jsme získali informaci, jak k desce došlo.

„Po sedmém albu "Obrozki" jsem cítil, že moje tvůrčí studna je vyčerpaná. Rozhodl jsem se, že jestli ještě něco budeme chtít s Blafem nahrát a vydat, tak až po vyhrabání starých písníček z mého šuplíku, které už tam leží od roku 1985. Když jsem přinesl na zkoušku 20 písníček, tak mi kluci z kapely polovinu z nich vyházeli. Problém byl v tom, že se s tím repertoárem neztotožňovali. I u těch vybraných kousků byl problém se domluvit na konečné aranži.“

V době uzavření koncertů se tak na trhu objevuje docela překvapivá deska, která fanoušky této kapely z Třince určitě potěší. Deska vznikala po celou pandemickou dobu.

„Od února jsme začali zkoušet s Honzou Pazderou písníčky ve dvou jenom s kytarou. A ty začaly pod jeho taktovkou chytat úplně jiný šmrnc. Bylo rozhodnuto. Začalo se shánět prostředky a od června do září 2020 se nahrávalo. Nakonec se nechali přesvědčit ke spolupráci všichni členové Blafu a výsledek je tady. 18 písníček včetně bonusu nazpívaného Bubleho maďarskou svahilštinou je na kotoučku,“ uvedl pro Muzika.cz Tománek a dodal:

„Touto cestou chci poděkovat všem členům kapely a pozvednout zásluhu Honzy Pazdery na hudební režii, úpravách a aranžích.“

Album bylo nahráno v GM Studiu v Jablunkově a tak velké díky patří jeho provozovateli Martinovi Roženkovi. O obrázky a vtipné piktogramy se postaral Jakub Mrózek a grafiku zpracoval Marian Siedlaczek.

„V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří se finančně na vzniku alba podíleli. A teď ještě jedna zajímavost. Na CD je skryto katalogové číslo 350820 a to je velice výmluvné! Kdyby nebyla opatření ohledně Covid 19, tak bychom určitě letos na podzim slavili 35. narozeniny naší skupiny. 08 znamená v pořadí 8. album Blafu a 20 je jasná. Přeji Všem, kdo si "Szuflodu" zakoupí příjemný poslech a hlavně hodně zdraví. Moc ho potřebujeme i my, muzikanti Blafu, abychom Vám mohli rozdávat radost.“ Uzavřel Tománek debatu stran nové desky, kterou si můžete objednat přímo u kapely.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments