Skladba "Floydů" The Gunner's Dream z roku 1983 v novém kabátě od Rogera Waterse

Skladba Gunner's Dream byla inspirována bombardováním Londýna nacisty. Protiválečná balada, popisuje poslední chvíle příslušníka vojenského letectva ve válce, ve které umírá a představuje si svět bez válek.
Černobílý klip dal dohromady bývalý člen Pink Floyd Waters, který sedí u piána v domácím studiu a vyšel 18. ledna ke dni Martina Luthera Kinga, bojovníka za lidská práva z šedesátých let minulého století. Podle jeho slov má upozornit na stále aktuální jaderné nebezpečí.

„Kdybych vládl světu, dbal bych na slova moudrých. Zbavil bych se jaderných zbraní. Jako první věc hned zítra ráno. Samozřejmě nikdo nemůže vládnout světu. Svět nelze ovládnout. Může být jen milován, respektován a sdílen. Pokud tu zítra táno ještě budeme.“ Uvedl ke skladbě Waters, který je stále ve sporu s Davidem Gilmourem poté, co v roce 1985 opustil Pink Floyd.

„Na stránkách pinkfloyd.com není vůbec nic ode mě, přístup mi zakázal David Gilmour,” osvětlil stav Roger Waters. „David si myslí, že vlastní Pink Floyd, že on je Pink Floyd a já jsem bezvýznamný a mám držet ústa.“

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments