Skladatel Adam Uličný získal hudební ocenění v Kanadě

Ostravský rodák, hudební skladatel, zpěvák Adam Uličný získal prestižní ocenění Award Winner na festivalu Phoenix Shorts v Kanadě, za hudební dílo Mountain Symphony.

Adam Uličný se jako sólový interpret představil široké veřejnosti loni svým debutovým videoklipem k singlu V představách, který jste mohli vidět také na televizní hudební stanici Óčko. Teď o sobě dává vědět dalším úspěchem, tentokrát ze zámoří, z daleké Kanady. Adam získal od poroty mezinárodního festivalu Phoenix Shorts Film Festival významné ocenění Award Winner v kategorii "Best Composer - Nejlepší hudební skladatel" za dílo "Mountain Symphony". Uspěl tak ve velké konkurenci, do soutěže se přihlašují skladatelé a tvůrci z celého světa.

Hudební skladbu tohoto ostravského skladatele můžete slyšet ve videu Fascinující Pustevny a Radhošť, na oficiálním YouTube kanálu Adama Uličného. K poslechu na YouTube je i samotná skladba Mountan Symphony.

„Je to pro mne velká životní událost nejen z toho pohledu o jak významný typ ceny jde, ale vnímám to také jako zadostiučinění, za těch tisíce hodin strávených u piána, u kterého sedím od mých šesti let,“ říká pro muzika.cz s úsměvem Adam a dodává: „Velice mně těší, že porota festivalu uznala kvality mého díla, je to nesmírně inspirativní a motivující do další tvůrčí hudební činnosti.“

Pětatřicetiletý hudební skladatel, songwriter, zpěvák a multiinstrumentalista, vystudoval 12 let obor hra na klasický klavír. Jeho zaměřením a velkou oblibou je tvorba filmové hudby. Více informací o tomto interpretovi najdete na webových stránkách www.adamulicny.com.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments