Sir Paul McCartney bude poctěn sadou poštovních známek s ním

Britská pošta se rozhodla vydat sadu známek exBeatla Paul McCartneyho, který se bude podílet na výběru fotografií.Podle BBC News bude kolekce obsahovat osm známek s přebaly nejvýznamnějších desek jeho umělecké dráhy a čtyři se záběry z nahrávacího studia. Jak oznámila dále agentura Reuters, známky půjdou do prodeje 28. května, celá sada bude stát 16,2 liber, v přepočtu 483 korun.

Na známkách se objeví jeho první sólové album z roku 1970 a také to zatím poslední, které vzniklo v roce 2020 během karantény při pandemii covidu-19. Pošta vydá také sběratelský aršík čtyř známek s fotkami z nahrávacího studia, které vznikly během tří desetiletí.

„Paul McCartney zůstává ústřední osobností rocku a popu. Je to umělec, jehož odkaz je obrovský, ale jehož tvorba si i nadále získává pozornost veřejnosti a ohlas u kritiků. Toto speciální vydání známky je poctou jedné z oblíbených a uznávaných britských hudebních ikon,“ píše se v prohlášení britské pošty.

Vlastní poštovní známku si v Británii před McCartneym vysloužili jen dva sóloví hudebníci. V roce 2017 pošta vydala známky s Davidem Bowiem, v roce 2019 se na nich objevil Elton John.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments