Šárka Rezková boduje s popovou písní, která má neuvěřitelnou historií

Poslední hit vdovy po Jiřím Brabcovi má název "Znám Tě líp" a má neuvěřitelnou minulost. Věřili byste, že byla původně napsána pro spoluzakladatele celosvětově známé kapely Eurythmics a má české kořeny? Skladba totiž vznikla při nahrávání alba Pražská strašidla autora Slávka Boury v roce 1992. Anth Kaley je známý jako klávesák světového turné Chorus Line, programátor Simply Red a Simply Minds. Tehdy přijel do Prahy, aby spolupracoval na tomto albu. Vzal do svých dlouhých prstů klávesové nástroje a podílel se na aranžích jako hudební koproducent. V době nahrávání této písně slavil Kaley čtyřicáté narozeniny, a tak mu autor Slávek Boura dal píseň k narozeninám. Anth ji prý zazpíval naprosto bravurně, přestože měl asi dvě promile v krvi.

Po smíchání a vydání na CD ji chtěl poslat do Anglie, aby z písně udělal britskou jedničku, protože jako spoluzakladatel Eurythmics ji plánoval s Davem Stewartem, aby ji nazpívala Annie Lennox. Naštěstí pro Šárku Rezkovou a bohužel pro duo Lennox-Boura ji druhý jmenovaný a autor nikdy neposlal. Jak smutné, neboť vydavatel a sponzor alba během natáčení zkrachoval. Boura si dodnes neodpustil, že mu tehdy píseň neposlal.

Dnes si píseň, která se mohla v 90. letech minulého století stát jedničkou ve Velké Británii, mohou posluchači vychutnat s hlasem Šárky Rezkové na Muzika.cz.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments