Rybičky 48 společně s Markem Ztraceným ve skladbě "Goodbye"

Kapela "Rybičky 48" přichází s novinkou, kterou stvořili společně s Markem Ztraceným. Píseň Goodbye je o přátelství, smrti a radosti ze života.

„Je to takovej pěknej popík, takže by byl hřích nepřizvat k tomu prince český popový scény,“ říká frontman Kuba Ryba a současně dodává:

„Je to po delší době vážnější písnička. Na spolupráci si vždycky vybíráme lidi, se kterýma nám je dobře. Marka známe dlouho a víme, že si ze sebe umí udělat srandu. Viz jeho role v našem starším klipu Správný chlapi. Já mu v klipu už taky hrál, a tak přišla na řadu společná píseň. Navíc tohle je takovej pěknej popík, takže by byl hřích nepřizvat k tomu prince český popový scény. Marek si tam napsal i jednu ze slok. Mám radost, že se do songu zapojil i po tvůrčí stránce.“

Také Marek Ztracený je toho názoru, že je s „Rybičkami“ v naprostém souladu.

„Kluci z Rybiček jsou moji kamarádi a moje oblíbená kapela, který fandím. Tak nějak vedle sebe na fesťácích dospíváme a stárneme. Už dýl jsme mluvili o tom, že něco zkusíme dohromady. Kuba byl rychlejší a složil tuhle krásnou věc, kam já doplnil jednu sloku. Od začátku se mi líbila a mimochodem mezi tím, co mi ji Kuba poslal, a kdy jsme ji nahráli ve studiu, uběhlo zhruba 48 hodin. Bylo to spontánní a strašně fajn. Těším se, až si ji někdy zazpíváme dohromady na koncertě!“ říká Ztracený.

O videoklip se postarali Ondřejové Kudyn a Brejška. Prvně jmenovaný jako režisér a druhý co by autor námětu.

„Po dlouhé době jsme nepsali scénář klipu. Oslovil nás nápad Ondry Brejšky (Poetika) o dvou důchodcích, kteří zdrhnou z důchoďáku a zavzpomínají na mladý léta. Režie se ujal Ondřej Kudyn a bylo velkou parádou, že do toho šli oba herci, které jsme si na ty role vysnili - Václav Knop a Oldřich Navrátil. Moc milí pánové a pořád veselí. Je radost se koukat na jejich herecký um. My jsme těmto hereckým gigantům nechali prostor a kapela společně s Markem se tam objeví jenom v epizodní roli,“ popisuje Kuba Ryba, který se svou kapelou a herci natáčel na různých lokacích Prahy včetně klubu Goldfingers.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments