Rodina kytaristy Hladíka pokřtí předělávku alba Nová syntéza

Slavná alba skupiny Blue Effect Nová syntéza a Nová syntéza 2 vznikla počátkem 70 let a kapela je nahrála s Jazzovým orchestrem Československého rozhlasu. Kromě Radima Hladíka, basáka Jiřího Kozla, bubeníka Vlada Čecha a basisty a zpěváka Josefa Kůstky se na albech tké objevili jazzový trumpetista Laco Déczi nebo skladatel a jazzový hudebník Jiří Stivín a další. A právě tyto desky dostali v únoru „nový kabát“ a nějaké bonusy navíc a 13. září v divadle Archa je pokřtí pozůstalí členové rodiny Radima Hladíka.

„Celá akce je koncipována jako Radim Hladík tribute,“ řekl Roman Helcl z pořadatelského týmu. Zahraje například skupina Matadors, které byl Hladík členem a songy z Nové syntézy zahrají členové Blue Effect – bubeník Václav Zima, baskytarista Vojtěch Říha, klávesista Vít Beneš a zpěvák Pavel Bohatý.

Na kaci jsou pozvaní i zajímaví hosté, jakýu jsou například Viktor Sodoma, se kterým se potkal Hladík v kapele Matadors, Michal Pavlíček, Adam Krofian nebo Norbi Kovács a zpěváci Xavier Baumaxa nebo Yannick Tevi Akci zahájí projekt Megaton Stars Band pod vedením Karla Vošty, který doprovodí téměř dvacítku zpěváků a zpěvaček.