Rodí se další cover album. Tentokrát ho má na svědomí legendární Saxon

Od roku 1976 patří skupina Saxon k naprosté světové špičce. A i přes změny v kapele, stále ji vévodí hlas Petera "Biffa" Byforda a za sebou mají nejen 44 let úspěšného hraní, ale i 22 alb. A chystá se další, které má vyjít 19. března 2021 a ponese název "Inspirations". Možná vám název napoví a titulek článku dosvědčí, že nepůjde tentokrát o autorské díla, ale o skladby, které kapelu inspirovaly. Koneckonců nejsou první ani poslední kapelou, která přestává vymýšlet a už si jen hraje a vzpomíná.

„Chtěli jsme natočit desku založenou na vlivech, které nás formovaly, na kapelách a skladbách, které nás inspirovaly v tom, co děláme - a stále to dělat. Bylo zajímavé pozorovat, jak si můj hlas poradí s vokálními linkami, z nichž většinu jsem nikdy nezpíval.“ Přiblížil desku Byford. A my se můžeme těšit na skladby The Beatles, Rolling Stones nebo Motörhead či Black Sabbath a dalších.

„Nechtěli jsme ty písničky nějak zásadně měnit. Jen jsme je zlehka upravili, aby zněly více v duchu Saxon. A taky si myslíme, že v těchto temných časech je potřeba se s fanoušky podělit o trochu radosti,“ dodal zpěvák. První vlaštovkou je skladba "Paint It, Black" od Rolling Stones, ke které doma při nahrávání natočili "Saxoni" černobílý klip k umocnění retro skladby. A dlužno dodat, že opravdu slyšíte „Stouny v Saxon podání“.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments