Rockeři v čele s Danielem Landou vydali protestsong a ten je hitem internetu

Po ne moc zdařené propagaci testování s Jankem Ledeckým si tentokrát zpěvák Landa pozval pětici známých osobností a dali společně dohromady skutečný prostestsong, který je obrovským hitem internetu. Jasně v něm sděluje nespokojenost se současným děním ve společnosti. Pod režijním vedením Landovy manželky Mirjam se na skladbě podíleli František Černý z Čechomoru, Josef Vojtek z Kabátu, Roman "Izzy" Izaiáš z Dogy a Protheus z kapely Dymytry.

Blanický Manifest byla původně protestní petice proti déle trvajícímu odebírání občanských svobod vyhlášená 6. 7. 2020 na Vyšehradě. Ze stejné emoce se následně zrodila stejnojmenná píseň a videoklip, kde výhradním autorem hudby a textu je sám Daniel Landa.

„Je třeba, aby se lidé dozvěděli, že se děje něco mimořádně nebezpečného a teď nemám na mysli infekční choroby. Dostáváme se totiž do nové úrovně vztahu občana a státu. Občan je v rámci nových nařízení a nového pojetí bezpečnosti zbaven vlastního úsudku a stává se vůči likvidačním rozhodováním úředníků zcela bezbranný. Píseň probouzí ke svobodě a vyzývá občany k přebrání zodpovědnosti,“ říká Daniel Landa.

„Už to bude skoro rok, co nám vláda direktivně přikazuje, jak máme žít. Sakra - to jsme fakt dopustili? Úředníci živení z našich peněz nám pod hrozbou diktují, co smíme a co nesmíme. Současně tiše přihlížíme, jak se likvidují životy našich sousedů, příbuzných i vlastních rodin. Pokud se národ včas neprobudí, může se stát, že už bude pozdě a svoboda se stane už jen pojmem, který nedokážeme a nebudeme moci naplnit,“ dodal ke skladbě IZZY.

Navíc nejde jen o hudební počin. Daniel Landa připravil stížnost „Blanický manifest za svobodu 2020“, kterou dnes v úterý odnese do Sněmovny. Podepsalo ji už více než 17 000 lidí. Týká se vládních restrikcí a koronavirové epidemie. „Tohle je jeden z prvních protestsongů navážno, kdy voláme lidi k zodpovědnosti za to, co se tady děje,“ prohlásil Landa pro CNN Prima NEWS. Umělec dodal, že se píseň připravovala velmi rychle je to spíše poselství.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments