Robert Plant zrušil koncert kvůli lovu velryb!

Podle TV KVF už druhý rok po sobě zrušila hlavní hvězda své vystoupení na festivalu G!, konaný na Faerských ostrovech. Důvodem je pokračování lovu velryb na ostrovech!!!

Měl hrát se svou novou kapelou Saving Grace, ale jen dva týdny poté, co byla potvrzena účast na tomto festivalu, oznámil Robert Plant, že vystoupení ruší. Management zrušení rovněž potvrdil, a to na nátlak britských skupin odpůrců lovu velryb.

Je to už druhý rok po sobě, kdy hlavní hvězda festivalu G! na Faerských ostrovech zrušila svou účast ze stejného důvodu. Loni to to byla popová hvězda Lewis Capaldi. „Je to pro nás velká rána“ říká sklíčená šéfová festivalu Sigvor Laksá. „S touhle opakovanou nepřízní osudu máte fakt chuť se na vše vykašlat, zabalit to a jít dělat něco jiného, než organizovat hudební festival“ dodává Sigwor Laksá s tím, že vzhledem k tomu, že většina kampaní proti lovu velryb přichází z Velké Británi se, uvažují organizátoři festivalu G!, že pro příště nebudou zvát žádné britské umělce na faerské ostrovy.

Robert Plant