Rapperka Arleta představuje nový klip Styl

Raperka a vizuální umělkyně Arleta Berndorff zaujala hudební scénu už v loňském roce debutem Ability To Damage Plant a na začátku tohoto roku experimentálním EP Am2021.

Toxická maskulinita projevující se nejen v rapu, omezenost a předsudky, sexualizace. Tak se Arleta představuje ve spolupráci se slovenským raperem Fvck_Kvlt a Jakubem Šindlerem (Bert and Friends) v novém songu a klipu Styl. A co klip vyjadřuje?

„Mít sexy vytříbený styl bez překračování morálních hodnot a sexistického podtextu, nahlížení společnosti na gender, stigmatizace. Vnitřní těžko ovladatelná dualita, ambice i sebereflexe, snaha o dosažení sebepřijetí,“ zaznělo na adresu klipu ve zprávě. A Arleta už jen dodala:

„Styl byl součástí snahy minimalizovat výpovědní hodnotu obsahu a vyzkoušet si odmítavější až povrchnější polohu. Je to vlastně snaha necitlivě podat citlivé vyjádření vnímání ženské osoby a ženské role obecně.“

Vznik videoklipu s nepřehlédnutelným starokladrubským vraníkem, byl stejně jako Arletina tvorba poměrně divoký. Štáb pod vedením Kryštofa Zelenky a Jiřího Straky převedl vize hudebnice do filmové podoby za extrémních podmínek, o mastering tracku se postaral Gaex.

„Při natáčení s koněm v mínus 18 stupních mi přimrzala slivovice k hrnečku, ohřevnému hřibu několik lidí posléze nevědomky zcizilo šrouby jako suvenýr, zásadní vizuální prvek nasazený na uzdě koně provázaný s každou scénou - choker od Matouše Fialy - ohrožoval půlku štábu, koně i majitelku,“ vzpomíná Arleta.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments